Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

xmss, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : zdecydowanie najlepszy z jakim miałem styczność.
Może i 10 lat temu to była świetna propozycja ale teraz omijam z daleka takie okazje, zapłaciłem 10.000, dołożyłem 5.000, sprzedałem za 8.500. Co prawda wsiadałem i byłem pewien, że dojadę w każde miejsce ale jakoś tak denerwowały mnie te małe drobne i mocno niechciane usterki.
Silnik naprawdę ekonimiczny i elastyczny, jak czołg poradził sobie w błocie, mrozie i przy wyciąganiu inncyh
Świetnie wchodza biegi z charakterysztycznym zapięciem. W zimę ciężej, ale po rozgrzaniu oleju fajnie się wbija biegi
bujanie na zakrętach i mocny przechył nadwozia to normlne, wymiana amortyzatorów na gazowo-olejowe nic nie dała. Układ kierowniczy troszke nadsterowny, nie ma poczucia panowania nad samochodem.
Długa maska i sama bryła nadwozia dawała się we znaki zarówno mnie jak i mojej żonie, zaliczania krawężników było częstym problemem na ciasnych uliczkach. Szerokie słupki i dość małe szyby utrudniały nieco manewrowanie.
Jak u niemców, zamknij oczy a i tak trafisz, chociaż w nocy jak nie dziła jakaś żaróweczka jest trudniej bo wszystko blisko siebi ei zamiast podgrzewania szyby włączałem awaryjne.
No tutaj to niuńka się nie sprawdziła, w wilgotne dni para na szybach cały czas a na klapie to nawet ogrzewanie nie dawało rady. Dodatkowo po zimie podłoga była mokra, wręcz bagno (nie wiadomo skąd) co skutecznie pomagało parować w nocy szybom.
Mimo wszystko wielki samochód i naprawdę sporo miejsca, z tyłu nigdy nie jechałem.
słychać tylko silnik i zawieszenie, szeptem można było rozmiawiać, duży plus dla niuńki
Nie ma drugiego tak dużego i tak ekonimicznego samochodu. Pełen bak w zimę starczał na ok 900-1000km. Rewelacja w tej klasie. Najlepsze co wyszło niemcom to ten silnik, majstersztyk w klasie.
kupując auto 15 letnie za 10.000 mocno naraziełem się małżonce, dokładając 5.000 doprowadziłęm ją na skraj nienawiści :) sprzedając za 8.500 po 2 latach nieco ją uspokoiłem. Zdecydowanie za drogo!!! to samo tyczy się A4 które kosztuja ponad 10.000 a swoje lata tez już mają. Dlatego wróciliśmy do japonii.
Nie wierzę w stereotypy typu: audi 80 jest nie do zdarcia. 17 lat na karku jednak robi swoje. Drobne acz uciążliwe usterki zdarzały się często (jeżdżę dość spokojnie), a to padła klamka bagażnika, a to spadła marzeta z przeguby, a to pękły łączniki stabilizatorów, a to pęknięta nagrzewnica, a to słaby ręczny, a to zapieczone śruby w kołach, a to przestał działać jeden bieg wycieraczek, a to zniknęły stopy.
brak - i to jest najlepsze gdyż oprócz przegubów nigdy nie stałem na trasie ( marzety zresztą też na trasie robiłem ale ręcę domywałem tydzień)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW