Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

rally@2com.pl, 22 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Zrobiłem tym autem 25tys km i jestem naprawde zadowolony, nie ma sie czego czepić. Można powiedzieć że się już przywiazałem do tego auta i w tej chwili nawet nie myślę o sprzedaży.
No może 160 KM to sie aż tak nie czuje, ale jestem zadowolony z dynamiki. Zauważyłem ze trochę kopci jak mu przycisnę ale to chyba normalne w dieslach.
Jedyne co wymieniłem to dermę dookoła lewarka, teraz jest skóra. Brak problemów ze skrzynia.
Niestety polskie drogi dały troche popalić, musze wymienić łożyska na Mcpersonach bo strasznie strzelaja. Reszta bez zarzutu.
Zrobiłem prawko kat. C wiec widoczność jest dla mnie doskonała :-)
ideał, wszystko jest tam gdzie być powinno.
Z klimy nie jestem zadowolony na 100%, może to przez to że auto jest bardzo oszklone i szybko się nagrzewa. Rozważam przyciemnienie szyb, może problem wtedy zniknie. Miałem problem z ogrzewaniem bo ciagle lekko grzało pomimo ust. na zimne, jakaś przepustnica się nie domykała, teraz mam chyba odwrotnie i w pełni nie grzeje, a moze mi się wydaje?
Z przodu nie mam problemów, mam 1,8m i dużo miejsca, z tyłu nie siadam więc mi trudno określić.
Jakiś plastik zaczął mi trzeszczeć w środku, wkurza mnie to, ale niedługo to usunę.
Właściwie nie wiem ile pali w mieście ale na trasie bierze 6 litrów, w mieście pewnie podobnie. Co do napraw to jedyne co mi się popsuło to reg. napięcia w alternatorze. Poza tym auto jest niezawodne. Co do cen napraw ciężko mi powiedzieć bo większość robie sam.
Z tego co patrzę w ogłoszeniach to cena tych aut trzyma się. Za dość dużą cenę (auto nie jest tanie w porównaniu do aut nie Niemieckich) dostajemy naprawdę solidne i niezawodne auto na którym zawsze można polegać.
Wiązka kabli przy tylnej klapie to utrapienie, wiosną oddałem do elektryka żeby mi to zrobił i teraz(zima) musiałem poprawiać bo już jego dwa przewody się złamały i nie miałem podświetlenia bagażnika i podczas otwierania klapy było zwarcie na przeciwmieglnym (zapalało się) Narazie mam spokój, jak znów się jakiś złamie to wstawie tam jakieś extra kable mrozoodporne i nie łamiące się, o ile takie są
Nie miałem żadnej poważnej usterki, zastanawia mnie tylko to kopcenie, mam jeszcze jakiś wciek oleju na silniku, musze go sprawdzić.
Audi 80 B4 Avant