Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

Cichy, 19 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Poza usterkami podanymi niżej pozytywne zaskoczenie. Jednak mam apel do ludzi kupujących fury z silnikami Tdi. Uważacie od kogo bierzecie bo największą wadą tych silników jest POPRZEDNI WŁAŚCICIEL SAMOCHODU!! Właściciel mojego nic w nim chyba nie robił i chyba nie tak jak trzeba się obchodził z turbiną. No ale mądry Polak poszkodzie. Oprucz tego omijać pseudofachowców. Np.Zmieniali mi olej to zalali ponad max.Jak sie kapnąłem to spuściłem potem prawie 1,3 litra dobrze że mi nie rozsadziło silnika a te wysieki to pewnie od tego
Klekot jak to klekot do 70 stopni jak traktor potem miłe zaskoczenie.Elastyczność hmm... do 2000 obrotów trochę mułowaty,może dlatego że automat potem wbija w fotel. Ciekawostka. Jeździłem trochę kumpla Vectrą B 2l benzynką w automacie 136km. I co? Oczywiście zbiera się ona trochę lepiej szczególnie od 2000 w górę ale żeby było tak bardzo czuć tą różnice 46 koni....to raczej nie. Pozytywne zaskoczenie ze strony Audi
jestem fanem automatów:-) choć przydałaby się piątka ;-)
Doskonale ale coś mi ostatnio zaczęło stukać w zawieszeniu,ogólnie super się prowadzi lepiej niż Vectre B którą miałem okazję dość często śmigać (szczególnie układ kierowniczy), wspomaganie kierownicy super porównywalna z nowymi furkami(jechałem Laguną 2001r)
Wszystko widzę lusterka ogromne, duży plus
Jak dla mnie rewelka typowa niemiecka prostota i funkcjonalność,wszystko na swoim miejscu. Dałbym 5 ale jak widzę wnętrze A4 to wnętrze mojego B4 wydaje mi się archaicze. No ale fura ma już prawie 11lat więc ujdzie.
Nie mam klimy ale jak chcę zimno to biorę na 4 stopień nawiewu i po poł minuty mam zimno, jak chce ciepło to ta sama procedura.A może mam jednak tą klimę ;-) W zime ogrzewanie tylnej szyby baaardzo pomaga
Kufer ogromny jak dla mnie, zmieszczą się ze dwie osoby:-) . Z przodu siedze sobie jak król mam 192cm i prawie 100kg wagi.Z tyłu szczególnie za mną ciasno ale ponoć da się wytrzymać.
Do 70 stopni klekot daje się nieźle słyszeć potem lepiej,ale powyżej 80-90km już głośniej,słychać szumy itd
No właśnie i tu mam ale. W mieście śr 8,2 l a trasa ponad 6 l. Zaznaczam że nie butuję raczej autka a może powinienem szybciej go zbierać. Niewiem. Czy możliwe że przez automat pali prawie 2 l wiecej niż powinien? Czy po prostu ci notujący rekordy niskiego spalania mają coś z przepływką? Hmmm i tak musze z nim jechać do doktora
Drogi w zakupie ale potem jeśli jest w dobrym stanie to nie jest skarbonką. Ja parę rzeczy muszę przy nim wyjaśnić ale wierzę że będzie lepiej.Części eksploatacyjne w cenie części do Poldka. Z tego rocznika nie widzę trwalszego,ładniejszego, wszechstronniejszego furaka w tej klasie aut. Bardzo mile mnie zaskoczył
Kolejne ale. Cieknie mi spod miski olejowej, i skądś tam jeszcze (na kolektorze wydechowym?) Skaczą obroty na niskich( zabrudzone wtryski?, poluzowała się linka od gazu?) Zaczyna mi świszczeć turbo jak jest zimny w początkowym zakresie obrotów( czy już mi pada czy to normalne?). Chyba jestem przeczulony.Oprucz tego spox
Nie było, w trasie mi na szczęście jeszcze nie stanął

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

8,3