Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

jag66@poczta.fm, 17 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
w sumie to bardzo solidnie wykonany i trwały samochód. Doskonała blacha, mimo 14 lat nie widać rdzy. Gdyby mnie było stać na nowe Audi np model A4, to chętnie bym kupił. Ale np mój kumpel ma tak złe doświadczenia z Audi 1,9 TD 1993 r, że on już się "wyleczył" z tej marki (ciągle mu się psuje coś poważnego - silnik, skrzynia)
Przy dużych mrozach pali bez problemu.Nie kopci, nie bierze oleju. Ogólnie dobry, trwały silnik (nie wiem ile mój ma przebiegu bo licznik na pewno był cofany). Silnik się czasem "przydusza" jak dodaję gazu i nikt nie wie co to może być, bo nawet dobry serwis od pomp wtryskowych też nie potrafił dopatrzeć się przyczyny.
Skrzynia biegów świetna. biegi wchodzą idealnie (pomimo 14 lat i wielu tysięcy przebiegu). Czasem tylko 1 bieg nie chce wejść
w zasadzie jest OK, dobrze się trzyma drogi, świetne wspomaganie.Mimo to, że luzów niby nie ma, to jakieś stuki dziwne się pojawiają. ponoć ten typ tak ma :) Któryś czujnik ABS jest chyba uszkodzony bo mi się wyłącza ABS gdy prędkość dochodzi do 115 km/h.
do przodu OK, ale lusterka boczne to beznadzieja, nie widać w nich wyprzedzającego nas samochodu.
całkiem dobrze, nie ma sie czego przyczepić.
niby OK. Tylko zimą często parują mi się szyby. Ogrzewanie świetne. Klima mi nie działa (dziurka w chłodnicy klimatyzacji) a naprawa kilka stów i freonu prawie nigdzie już nie mają więc się muszę obejść bez klimy.
wystarczająca przestrzeń dla mnie i dla jadących z tyłu też
cicho to w tym Audi nie jest, ale rozumiem to, bo to stary w końcu samochód i diesel w dodatku.
na tak duży samochód spalanie jest rewelacyjne. To jego największa zaleta.
Audi jest dość drogie w zakupie , ale jego jakość jest bardzo wysoka więc w sumie jakość/cena wychodzi dobrze.
jak na tak stare auto, to raczej jest niezawodne. Zdarzają się mniejsze usterki w zasadzie to cały czas coś drobnego jest do naprawy ale zawsze da się jechać.
poważnych usterek nie miałem bo nigdy mi nie nawalił w drodze tak żeby nie dało się jechać. Zapieczony zacisk hamulca tarczowego tylnego ale sam sobie dałem z tym radę. Cieknący układ chłodzenia na plastikowych króćcach przy bloku silnika (ponoć normalka w Audi tdi). Spalił mi się silnik od wycieraczek w czasie wielkiej ulewy ale to był moja wina bo już wcześniej szwankował a ja czekałem z naprawą ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,1