Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: 5 lat
Audi 80 B4 Sedan 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : ocynk, rewelaja 17 lat i zero rdzy! ;)ogólna jakość wykonania
to super trwałe i proste auto mimo tylu lat wciąż może się podobać dość wygodne i bardzo tanie w eksploatacji. takich aut już nie produkują...
dobry do spokojnej jazdy, dla mnie za słaby, za głośny,mógłby mniej palić,ale mimo to jest nie do zajeżdżenia,prosta konstrukcja i tanie części końcówki wtrysków i świece to taniocha w porównaniu do innych aut, a do tego ponad przeciętnie trwały i niewrażliwy na jakość paliwa
skrzynia rewelacja jak na te lata wiele nowszych aut mogłoby pozazdrościć biegi lekko i pewnie same wskakują oleju nie zmieniałem bo jast super więc po co ryzykować, w zimie zanim się rozgrzeje trochę ciężko ale to normalne- gęsty olej
nie za mięko, nie za twardo, dla mnie w sam raz nieżle trzyma sie drogi i fajnie się prowadzi
nie narzekam, da się szybko wyczuć gabaryty
typowy niemiec, bez polotu,ale dobre materiały i spasowanie wszystko tam gdzie się tego spodziewamy oczywiście zależy czym jeździliśmy wcześniej;-)
w zimie super wystarczy I i II z IV poziomów IV używam tylko do szybkiego odparowania szyb w lecie gorzej odczówalnu brak klimy, szyber pomaga ale niewiele
na nogi dość i z przodu i z tyłu gorzej na szerokość z tyłu przy 3 osobach przy 2 spoko mało nad głowami powyżej 1.75 wzrostu
to stary diesel cud nie ma ale najgorzej tez nie jest jak zimny to traktor ale jak ciepły podczas jazdy to nawet cicho benzyna nie lepsza
części taniocha,naprawiam większość rzeczy sam bo prosty jak budowa cepa;-) pali mi od 6.5 do 7 przy ciężkiej nodze, ale jak próbowałem super delikatnie to 6.2 więc szkoda się męczyć a i podkręciłem dawkę to teraz jakoś jedzie[podobnie do golfa 1.6TD 80KM] na maxa lekko ponad 180 więcej ciężko byłoby wydusić bo skrzynia krotka, ale wystarczy co ciekawe spalanie takie jak wcześniej;) blachy jak w nowym aucie bez rdzy reszta się czasem psuje,ale jak się jeździ to i włożyć czasem trzeba.
pewnie się potarzam ale drogie w zakupie tanie w utrzymaniu ogólnie za te ok 10 tys nic lepszego raczej nie znajdziemy, ale co kto lubi...
wymieniałem dużo rzeczy nie bede wymieniał, ale praktycznie wszystkie naprawy z racji normalnego wyeksploatowania no z racja wieku z drobiazgow to raczej nic bo nie mam bogatego wyposażenia to i psuć zię nie ma co elektryka niezawodna[pewnie dlatego że niskomplikowana]
materiały eksploatacyjne i te ktore naturalnie się zużyły z raji przebiegu

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

6,2