Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: 5 lat
Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na disla niezłe przyspieszenie i niewiarygodnie małe zużycie paliwa
Układ hamulcowy : hamulec ręczny moze się zblokować (jeśli sie go rzadko używa:-))
Zawieszenie : trzeba pilnować wymiany tulejek w zawieszeniu (nasz drogi im nie służą)
Takiego auta już chyba nikt nie będzie produkował: za trwałe, za mało pali, nie psuje się.Oprócz normalnych kosztów eksploatacji z wiekszych awari to było wymienienie uszczelki pod pokrywą zaworów i wymiana przewodów paliwowych.Myślę że tak naprawdę auto ma jakieś 100tyś km więcej niż na liczniku(wiadomo cofany...)Aha nie zamierzam go sprzedawać chociaż kupuję inne( pewnie bedzie gorsze)
Doskonale i wystarczy. O czym tu pisać że z trójki ruszy?
Zeby wszystkie skrzynie tak chodziły..
To autko \"klei\" się do drogi, ale z prędkością nigdy nie nie należy przesadzać.
do tyłu trochę mało widać - ale tylko przy cofaniu:-)
Wszystko na swoim miejscu - samochód przyjazny dla kierowcy
Na początku wydawało mi sie że coś słabo, ale okazało się że ten model ma filtr kabinowy, po wymianie - rewelacja.(oczywiście był zapchany...)
Można sie nawet wyspać.
No wiadomo disiel to idealnie cicho nie będzie...ale za to ma bardzo dobre radio z RDS-em i nie tzreba słuchać silnika( chociaż do poloneza to w zasadzie cicho jak makiem zasiał
Średnio 5 litrów ropy na 100 kilometrów - co tu komentować...
Zapłaciłem za to auto 18tyś zł w roku 2005, za tą cenę wybór był duży. Nie mogę się na nic poskarżyć.
Przetarła sie wiązka przewodów elektrycznych w klapie bagażnika. Aha pękł uchwyt na bagnet( był plastikowy)- wymieniony.
Brak poważnych usterek. Wymieniłem przewody paliwowe i uszczelkę pod pokrywą silnika bo miała drobny wyciek.A i jeszcze przełącznik świateł. Tak pozatym to w zasadzie za pięć lat wydałem połowę teko co za trzy lata na poloneza...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

Audi 80 B4 Sedan