Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Tom_TT, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Nic dodać nic ująć, dobry niemiecki wynalazek, teraz już takiego nie umieją zrobić.
Silnik bezawaryjny, tylko lać i jeździć, czasami warto sprawdzić stan oleju. Jak na taką moc (90KM) całkiem ładnie się zbiera, pomimo że potrzeba trochę czasu to osiąga ładne prędkości.
Nie ma żadnych problemów,biegi wchodzą ładnie nic nie zgrzyta, wszystko OK.
Jak na Polskie drogi to bardzo dobry, choćby dlatego że części tanie, a że czasami trzeba silentblocki wymienić to jest normalne cena 1 szt (7-25zł). Jeśli chodzi o komfort to widziałem lepsze samochody.
Przy wzroście 186cm nie ma problemu widać wszystko z każdej strony.
Brak zastrzeżeń
Jak to w każdych 80-tkach lubią się psuć pokrętła od nawiewu(miałem B3 , B4) w każdej tak samo. Klima manualna, na dłuższych trasach może się przydać, koło domu szkoda włączać(tylko silnik słabnie)
Dla 4 osób(dorosłych) raczej nic więcej nie potrzeba, bylem w Italii 4 osoby, raczej nikt nie narzekał. W pięciu mogły by się już pojawić pewnie dyskomforty
Dieselek lubi postukać, trochę słychać, ale nie mi to nie przeszkadza, suma sumarum nie jest najgorzej.
Spalanie jest naprawdę na dobrym poziomie, przy umiejętnej jeździe idzie zejść do naprawdę małych wartości. W mieście spali trochę więcej, jak by nie było autko trochę waży(1270kg), a coś go rozpędzić musi. Ceny części zamiennych są bardzo przystępne, części eksploatacyjne jak filtry, silentblocki, elementy zawieszenia, łożyska kół itp. idzie kupić w porównaniu z innymi samochodami za grosze.
Autko ciągle się trzyma w cenie, pomimo wieku (produkowano 1991 do początku 1995) ludzie potrafią sobie go cenić,a jak ludzie go cenią to znaczy że w parze z tym musi iść jakość, trochę gorzej wygląda to z silnikami benzynowymi ale to nie moja brożka więc się nie wypowiadam.
Na silnik nie ma rady 1.9 TDI nie do zajechania, pomijając części eksploatacyjne to raczej nic się nie dzieje.Z takich co pamiętam -wspomniane pokręteła, -ostatnio miałem problemy z silniczkiem od szyb, -i lubi się czasami spalić żarówka od podświetlania zegarów-(chyba w każdej 80-tce)
Nic mi na ten temat nie wiadomo:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,1