Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Michalw4, 17 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Poza problemami z centralnym zamkiem (odpukać) nic sie nie działo. Po chiptuningu samochód dostał kopa. Polecam to osobom które cenią sobie wysoki komfort jazdy. Jest to poprostu niezawodny rodzinny samochód.
Silnilk pracuje bardzo dobrze. Z chipem na 110KM start ma duzo lepszy niz zwykla 90 konna. Wyprzedza sie bez obaw nawet najdluzsze pojazdy. Turbina włącza sie od 2000 obr/min wtedy odczuwa sie "duzego kopa". Wczesniej jezdzilem Golfem 3 1,9TD. Musze przyznac ze nez porównania jezdzi sie AUDI.
Czasami jest problem z jedynką. Ciężko wchodzi, ale idzie sie przyzwyczaić dlatego tylko dobrze. Reszta biegów wchodzi płynnie.
Bardzo dobrze sprawuje sie na naszych drogach. Nie przenosi drgań nic nie stuka ani puka. Problem jedyny jaki mialem to po przejechaniu 50tys km to wytrzepane tuleje belki. Ale na szczescie czesci zamienne nie sa drogie.
Przednia szyba idealnie. Troszke przeszkadza prawy słupek. Z tyłu widoczność fatalna (sedan). Założyłem spoiler na tylną klape. Teraz jest bardzo dobrze. Dokładnie widać koniec bagażnika. W sumie jest ok.
Wszystko w zasięgu ręki. Przełączniki chodzą lekko. Fotele idealnie dopasowane.
Nadmuch bardzo dobrze sie spisuje. Akurat w moim audi mam klime i nie mam w ogole problemu z parowaniem szyb ani z upałem podczas podróży latem.
Bardzo dużo miejsca.
Rewelka. Jak na Diesla BARDZO cicho. Co prawda nie jest to cisza jak w najnnowszej generacji Hondzie. Na trasie przy 120km/h ciszej niz w bendzynie. Jedyne co słychac to szum opon jak toczą sie po naszych "WSPANIAŁYCH" asfaltach.
Niestety po chiptuningu pali o 0,5L więcej niz zwykły TDI. Z regóły jeżdze po mieście i nie przekracza 6,8L. Na trasie zauwazylem ze pali o litr mniej przy predkosci 120-130km/h. Ogólnie mało pali jak na tak duzy i silny samochód.
TDI troszke drogi. W tej cenie mozna miec innego Diesela dużo taniej. Jednak jak juz masz Audi to juz nigdy z niego nie zrezygnujesz. Komfort niezawodność rekompensuje tak wysoką cenę.
Nie ma raczej takich problemów.
Niestety Tylko dobrze. Poważne problemyu z pneumatyką od centralnego zamka, oraz wężami gumowymi (z czasem kruszą sie i pękają).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,9