Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Pieta, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na tą mase auta i tylko 90PS w dieslu to nieźle sie zwija.
Super auto dla kogoś kto ceni sobie niskie koszty utrzymania i niezły komfort jazdy. Dynamika też nie jest najgorsza :)
Auto na zimnym silniku troszkę głośnie ale później jest ok. Dynamika całkiem dobra, na autostradzie rozpędziłem go do 190km/h
Bardzo precyzyjna zmiana na każdym biegu, lekko i płynnie naprawdę super jak na tak wiekowe auto
Auto prowadzi się pewnie i daje dobre poczucie między nawierzchnią a kierownicą :) dobrze spisuje się na nierównościach.
Widoczność dobra, mam auto w wersji sedan więc trzeba uważać przy cofaniu ale to kwestia wyczucia.
Wszystko na swoim miejscu bez zbędnych udziwnień przełączniki duże i czytelne jest także kilka poręcznych schowków
Nagrzewa się dosyć szybko gorzej ze zchładzaniem bo nie mam klimy :/
Dla kierowcy i pasażera z przodu super gorzej jak kierowca i pasażer wyłożą sie do tyłu to podróżujący nie mają za wiele miejsca ale ogólnie jest przestrzennie no i duży bagażnik
Motor diesla jest trochę głośny po rozgrzaniu nie jest najgorzej do prędkości 120km/h jest naprawde cicho lecz powyżej słychać już szumy
Jeżdżę krótkie trasy na mieście więc jest to maksymalne spalanie auta i wynosi ok 7.5L trasa spokojna do 100km/h ok 5.5L natomiast szybka trasa 120-160km/h myśle ze ok 6.5L jak na takie auto to nie jest dużo. Narazie zrobiłem tylko rozrząd koszt 430zł :D
Auto troszke drogie przy zakupie za zadbane egzemplarze w TDI trzeba posolić nawet 13tys a za to można mieć kilka lat młodszego np: opla :D:D:D ale audi to audi.
Auto mam od niedawna także narazie nic nie robiłem zobaczymy dalej...
Auto mam od niedawna także narazie nic nie robiłem zobaczymy dalej...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,2