Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Jerzy e-mail: turbo80@wp.pl, 21 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
W pewnym okresie ( 2000 rok ) chciałem kupić coś nowszego. Po kilku wizytach w salonach różnych marek, a co za tym idzie próbnych jazdach coś zawsze mi nie odpowiadało, a to fotel, a to kultura pracy silnika czy zestopniowanie skrzyni biegów. Przyzwyczajenie jednak robi swoje i do chwili obecnaj jeżdżę tym samym autem. Stosunek jekości do ceny dla auta 2-3 letniego jest rewelacyjny, jednak dla nowe wozy są jak dla mnie nieco za drogie
Po 280.000 pękła komora wstępnęgo sprężania w głowicy, wpadła do cylindra i zrobiła masakrę silnika. Podobno w tym typie silnika (AAZ) jest to dość częsta awaria. Koszt wymiany silnika był o połowę niższy niż koszt remontu
Bardzo dobrze zestopniowana. Przy silniku diesla nie wymaga częstych zmian biegów
Jak na sasze drogi rewelacja. Zdecydowanie lepsze niż w modelu A-4. Tu wystarczy wymienic końcówkę za parę złotych, a tam trzeba cały aluminiowy wachacz za kilka setek
Przyzwoita
Wszystko w zasięgu ręki i poukładane tak jak trzeba
Mała wydajność klimy. Przy wysokich temperaturach na zewnątrz w środku jest za ciepło przy ustawieniu na max. W okresie jesienno - wiosennym pocą się szyby i trzeba używać klimy
Bardziej odpowiadałyby mi siedzenia kubełkowe z przodu, ale nie jest to standardem.
Wkurza mnie hałas powietrza przy uchylonej na 5 cm tylnej szybie i szybkości ponad 100 km/h. Przypomina nadlatujący helikopter. Przy zamkniętych oknach O.K
miasto - krótkie trasy - 8,0 l/100, dłuższe - około 6,2 l/100. Części zamienne tanie i jest dużo zamienników
Trochę skrzypiące plastiki, ale na ten rok i przebieg jest O.K
Wymiana silnika po 280.000 km
Dziennik kosztów dla Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW