Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

kriss, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : moje audi ma juz 16 lat i poza odpryskami od kamieni na masce i nad przednia szyba to nie ma sladu korozi
jak na razie jestem barezo zadowolony ni zmienie szybko bo zabardzo nie ma na co napewno na a4 ani passata b5 bo to nieszczesne zawieszenie golfow 4 jezdzi tyle ze szok a opel skoda czy seat to do piet audi nie dorasta nawet z tymi samymi silnikami ( tdi) to i tak to nie chodzi tak samo jak w audi i vw no chyba ze wprowadzom ten podatek ekologiczny to z rzalem sie ze soba rozstaniemy
o silniku chyba pisac nie trzeba mogl by byc bardziej dynamiczny no ale to jest tylko 90 koni jedyny wiekszy mankament przynajmniej u mnie to nie moge uszczelnic pokrywy od zaworow probowalem juz 4 razy uszczelnic niestety bez rezultatu cieknie dalej nie pomogla nowa uszczelka ani silikon gdyby nie ten wyciek bylo by 5 max predkosc samemu na prostej drodze 180
jak na ten przebieg to rewelacja biegi wchodza plynnie bez rzadnego choczenia ani zgrzytania i do tego krutki skok lewarka wsteczny tez wchodzi idealnie bez rzadnego oporu
bardzo wytrzymale zawieszenie dobrze tlumi rozne wyrwy w asfalcie a jezeli juz trzeba cos zrobic to bardzo tanio kolega robil caly przod oczywiscie samemu czesci 160 zl za 2 strony rewelka uklad ham mogl by byc mocniejszy przynajmniej u mnie
dobra do przodu i na boki cienkie slubki nie przeszkadzaja pola widzenia jedynie lusterka boczne sa nie zabardzo dobrze zamontowane jakos malo w nich widze i trzeba uwarzac na durzy martwy punkt
ergonomia super wszystko pod reka wlacznik swiatel jest jak dla mnie genialnie rozwiazany jedynie co to klamki w drzwiech sa zbyt daleko cofniete do tylu co utrudnia otwieranie drzwi materialy na desce jest miekki w dotyku nic nie trzeszczy na dziurach super fotele przy przebiegu 294000 nie maja przetarc nie sa potargane ani zbyt wysiedziane
no tu juz nie jest tak dobrze jak w poprzednich kategoriach po pierwsze bardzo dlugo sie w zimie nagrzewa po drugie w lecie znowu bardzo mocno sie wnetrze nagrzewa a uchylenie szyb durzo nie daje bo jest durza przednia szyba a do tego jest tez durza deska rozdzielcza i jak sie nagrzeje to trzyma cieplo jak kaloryfer w moim aucie jest klimatyzacja ale niestety sie zepsula po trzecie bardzo slabo dmucha na szyby przydaly by sie jeszcze 2 biegi tak ze tu sie nie popisali
bardzo durzo miejsca w srodku z tyłu i z przodu siedzi sie bardzo wygodnie fotele z reg wysokosci z tylu podlokietnik jak dla mnie rewelka oczywiscie dla 4 pasarzerow w 5 na dalsza trase nie polecam bagarznik ma prawie 440l i do tego skladane asemetrycznie siedzeniaotwor durzy niski prog nic dodac nic ujac teraz minusy za nisko poprowadzony podlokietnik w drzwiach jak dla mnie mam 178cm brak reg kierownicy brak stopki pod lewa noge i przy otwartych przednich szybacy podczas jazdy jak wlaczycie spryskiwacz to macie cala wode w srodku i na sobie beznadzieja nie ma rzadnej rynienki na slubku i sie przelewa
jak na te lata to jest niezle napewno jest durzo lepiej niz w golfie 3 z tym samym silnikiem ale w golfie 4 jest jurz ciszej
najnirzsze spalanie uzyskalem jak jechalem nad morze bielsko-biała kołobrzeg nie przekraczajac 110 w nocy 4.7 z powrotem w dzien na klimie 5.5 tu po miejscu to tak ok 6 mam 10 km do pracy a zimą to ok 6.5
jak na te lata to nie jest tani ale mysle ze warto
zepsula mi sie klima a dokladnie pekla rurka od pompy musze wyciagnac i pospawac po drugie ten nieszczesny wyciek z pod pokrywy zaworow i to na rezie tyle
na razie nic powaznego

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]