Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Sedan

Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: 5 lat
Audi 80 B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Jeszcze nie spotkałem tak trwałego silnika. Nic nie jest wymieniane poza filtrami, olejami itp. A silnik sprawuje się świetnie. Mało pali, jest dynamiczny, w miarę szybki, ma sporo mocy. Czego chcieć więcej?
Jak to mówi mój brat: \"Nie ma lepszego samochodu od Audi B4\". I sporo jest w tym racji. Z tak dobrym autem chyba się nie spotkałem. Nie wiem, czemu niektórzy tak narzekają na B4. Niby rok \'93, ale trzyma się świetnie. Nie widać po nim upływu lat. Mój kumpel mówił, że Audi to złom. A jego Vectra (2.0i 115KM)psuje się o wiele częściej. I są to poważne awarie. Tymczasem mojej Audi nic nie dolega. Leję paliwo, siadam i jadę. Silnik mimo przebiegu 287000 km, sprawuje się świetnie. W ogóle się nie psuje. Móge wstać w nocy i jechać nawet do Chin. Wiem, że dojadę bez problemu. Rdzy też nigdzie nie ma. I jest bogato wyposażona: ABS, alarm, poduszka powietrzna, immobiliser, el. lusterka, klima, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, światła przeciwmgłowe. Ogółem mówiąc - ideał.
Jeśli chodzi o silnik to nie mam zastrzeżeń. Nie psuje się, jest dynamiczny i oszczędny. Nic nie jest wymieniane poza filtrami, płynami, rozrządem itp.
Nie ma z nią żadnych problemów. Dobrze zestopniowana. Biegi wchodzą lekko, nie zgrzyta. Ogółem OK.
Świetnie się prowadzi. Nie mam problemu z opanowaniem jej. Dobrze się trzyma drogi. Mam wspomaganie, więc nie ma co się dziwić. Zawieszenie jest bdb stanie. Trzeba tam od czasu do czasu coś wymienić ze względu na nasze \"piękne\" polskie drogi. Ale nie narzekam.
Jest świetnie. Z przodu wszystko dobrze widać. Z cofaniem też jest w porządku.
Tutaj nie mam zastrzeżeń. Siedzenia są bardzo wygodne. Przyciski są w zasięgu ręki, nie trzeba ich gdzieś szukać. Plastiki są w bdb stanie. Ładnie wyglądają i nie trzeszczą.
U mnie jest klima, więc wiadomo, że jest super. W lecie nie trzeba się piec w samochodzie. A z ogrzewaniem też jest git.
Miejsca jest naprawdę sporo. Z przodu jest wystarczająco dużo miejsca na nogi. Z tyłu jest już nieco gorzej, ale zależy jak bardzo fotele są odsunięte do tyłu.
Nie mam zastrzeżeń. Nawet przy dużych prędkościach jest cicho w środku. Dźwięk silnika nie daje się we znaki.
Jak na auto z lat 90 jest świetnie. W mieście ok. 7L, w trasie 4,5-5L.
Za kilka tys. zł można mieć naprawdę porządne auto. Wg mnie lepiej kupić 80-tkę niż te Audi i VW po 2004r. Niby lepiej wyposażone, ale co po tym skoro jakość wykonania jest fatalna. Tymczasem na Audi mało kto narzeka.
Wiadomo, że czasami coś nawali, ale jest OK.
Nie ma takich. Jak się dba i wszystko wymienia na czas, to jest git.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,7