Lista ocen Audi A2 (71) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gruby ben
Hatchback 5d 1.2 TDI 3L 61KM 45kW
To jest taki polautomat cos jak dzisiaj w Citroenach C4 i chyba DS5 montuja (moze w innych autach tez). Czuc zmiane biegu ale idzie sie przyzwyczaic. Zrodlo moich najwiekszych problemow. Glownie wycieki oleju, jakies hece ze sterownikami- uwaga- dostepne sa tylko oryginalne czesci do tego automatu!
~bikepromotor
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
Biegi wchodzą bardzo wyraźnie (dużo lepiej, niż w Focusie 2003r.), ale zdarzyło mi się kilka razy "nie dopchać" jedynki i auto nie ruszyło z miejsca, tylko zarzęziło - trzeba ją dociskać do końca... Sama skrzynia mogłaby być też bardziej cicha przy prędkościach powyżej 100km/h.
~Romek
Hatchback 5d 1.6 FSI 110KM 81kW
Troche długi drązek zmiany biegów ale trudno przy 100 tys km wymieniłem olej w skrzyni + dodatek do oleju LIQUI MOLI art.1040 Wymieniłem tarcze sprzegła, docisk i łozysko+ simering i sruby -- materiał z serwisu audi wszystko firmy SACHS ---- skrzynia chodzi rewelacyjnie -POLECAM
~FILIP 02
Hatchback 5d 1.4 TDI 75KM 55kW
Dalem 4 bo skrzynia nie do konca mi pasuje a to moja ocena:) ponieważ na wysokich obrotach jest dosyć glośno, mam wrażenie ze do przelozeń panowie z Audi sie nie przyłozyli. Mimo że można tym autkiem jechać naprawde szybko to już od 110-120 słychac go - ja bym albo zmienil przełożenia albo dodal 6 bieg:)
~matek222@wp.pl
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
Mam z nia nie lada problem, zaczeło mi sie t robic poraz pierwszy tej zimy(autka 2) zamarza mi skrzynia biegow!! gorne lub dolne, po przejechaniu kilku kilometrow usterka znika!! jednakze niepokoji mnie to i musze udac sie na serwis:( Moze to przypadek, ale nie pokojaca usterka!!
~Andrzej Ł.
Hatchback 5d 1.4 16V 75KM 55kW
Kapitalna, precyzyjna, dobrze zgrana długość biegów, manetka w odpowiednim miejscu - jestem wysoki a nie muszę sięgać gdzieś pod biodro. Obudowy tunelu środkowego są tak ułożone, że wrzucając piątkę nie uderzam pasażera w kolano, to duży plus.
~Tomasz
Hatchback 5d 1.4 TDI 75KM 55kW
tu kiepsko w mojej padły trzy łożyska koszt 600 zł z robocizną a i tak po naprawie nie jest cicha. Krótkie przełożenie 5 biegu sprawia że przy 100 km/h mamy już 2100 obr. co podnosi i spalani i głośność w kabinie
~miron
Hatchback 5d 1.4 TDI 75KM 55kW
mala i sprawnie chodzi lecz nie idealne. ja nie mam powodow do narzekania. jedyna wada jak dla mnie to taka ze jak jade na 5 biegu i trzymam reke na slrzyni biegow to nie dostaje palcami do radia a to jest nie zreczne.
~P.M
Hatchback 5d 1.4 TDI 75KM 55kW
Bardziej lubię tą w audi A6 ale na tą nie ma co narzekać kwestia tylko i wyłącznie przyzwyczajenia chodzi bez zarzutu płynnie tylko ten wsteczny mógłby być do tyłu a nie do przodu jak jedynka tylko wciśnięty ;p
Dziennik kosztów dla Audi A2
5,9
7,6
7,9
~Mateusz
Hatchback 5d 1.6 FSI 110KM 81kW
Jak na taki przebieg to niezle sie trzyma. Pedały chodzą jak nowe. A gałka zmiany biegów jedynie czasem na jedynkę nie chce wpuścić. Ale jak na 16letnie auto to i tak nieźle.