Ocena kierowcy - Audi A3 8P Hatchback 3d

Leebros, 18 lat temu
Silnik 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Rok produkcji 2003
Audi A3 8P Hatchback 3d 2.0 TDI PD 140KM 103kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Autko godzące, z pozoru nie do pogodzenia, założenia: sport + oszczędność. Na pewno nie można go nazwać autem rodzinnym, do tego duzo bardziej nadaje sie werska sportback. Jazda nim to czysta przyjemność :) .
Silnik to chyba największy plus tego autka, całkiem przyzwoite osiągi, a do tego małe spalanie. Super elastyczność praktycznie na każdym biegu, nawet na 6tce (traktowanej jako nadbieg) autko ładnie przyśpiesza.
Ciut za krótkie przełożenia 1 i 2 biegu.
Zależy kto co lubi, ja bym określił proporcje komfort/sport jako 40/60 %, jak dla mnie BAJKA :)
słaba widoczność przez tynlą szybę
W środku prawie wszystko na odpowiednim miejscu. Co na początku mi przeszkadzało, to zbyt blisko umiejscowione przełączniki reg. lusterek i podnoszenia szyb. (trzeba cofnąć rękę do tyłu żeby się do nich dostać). Dzwignia hamulca ręcznego tak samo - strasznie odsunięta do tyłu, w dodatku, w zaciąganiu ręcznego przeszkadza podłokietnik, najlepiej go najpierw złożyć :/. Radio to juz w ogóle pomyłka, bez sterowania z kierownicy ciężko jest (przynajmniej na naszych dziurawych drogach) precyzyjnie regulować głośność tym malutkim pokrętełkiem. Brak zamykanego schowka w standardowej wersji.
Co jest denerwujące szczególnie teraz, w zimie to to,że po każdym spryskaniu szyby, automatycznie na moment jest włączany wewnętrzny obieg i oczywiście momentalnie parują szybki (nie każdy lubi jeździć cały czas na klimie).
Z tyłu całkiem sporo miejsca jak na samochód kompaktowy. Z przodu wystarczająco jak dla mnie (182cm, 83kg). Duży zakres regulacji zarówno fotela kierowcy jak i kierownicy.
Troszke za bardzo słychać "tyrkot" silnika.
Z ceną przeglądów nie jest najgorzej, wcześniej miałem corolle i było sporo drożej. Co do zużycia paliwa, to bajka :) nie udało mi sie przekroczyć 8l/100 (no może na zimnym silniku przy "wyskoczeniu po gazete"). Na trasie średnio 5.5 , jazda z częstym wciskaniem, do 150km/h. W mieście przy normalnej jeździe do 6.5
Autko ma juz 3 lata, 50 tys km i jak narazie popsuł się tylko alarm :)
Jak narazie brak ; odpukać "pukpukpuk" :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI PD 140KM 103kW [l/100km]

6,3