Ocena kierowcy - Audi A3 8P Sportback

MarKli, 9 lat temu
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi A3 8P Sportback 1.6 102KM 75kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto świetnie trzyma się drogi. Zawieszenie dobre na nasze drogi. Nic nie stuka, nie puka i nie piszczy.
Auto godne polecenia. Pomimo przejechanych kilometrów, nie miałem żadnej usterki. Po 5 latach padł akumulator i spaliła się żarówka od świateł mijania, nic poza tym. Auto używane głównie na krótkich odcinkach(9-25km), czasami zdarza się przejechać dłuższe trasy (powyżej 1000km). Spalanie w granicach 6-8l/100km.
Silnik jak na swoją moc, całkiem dobrze się sprawuje. Na niskich obrotach autko trochę mułowate, ale jak się wkręci na wyższe obroty, to ładnie ciągnie do przodu. Co prawda mogło być więcej mocy. Ale do spokojnej jazdy ten silnik jest wystarczający.
Biegi wchodzą płynnie i precyzyjnie. Szkoda tylko, że brakuje 6-ego biegu. Przy wyższych prędkościach wysoko rosną obroty.
Na oponach 225/45/R17 auto trzyma się drogi znakomicie. Układ kierowniczy bardzo dobrze reaguje na skręty. Nie czuć na kierownicy żadnych drgań. Jazda po serpentynach to sama przyjemność :)
Do widoczności przed maską nie mam zastrzeżeń. Przez tylną szybę te jest całkiem dobra widoczność. Lusterka mogłyby być ciut większe ale to drobiazg.
Standardowy fotel kierowcy mimo, że posiada regulację, ciężko jest dostosować odpowiednią pozycję, tak żeby było nam wygodnie. Wszystkie inne elementy wyposażenia są dobrze spasowane, przyciski i pokrętła są w zasięgu ręki. Materiały wykonane są z dobrego tworzywa. Jedyny minus to gumowa powłoka na radiu i klapce od popielniczki - strasznie nie odporna na zadrapania itp.
Co do ogrzewania, klimatyzacji i nawiewu nie mam zastrzeżeń. Wszystko działa jak należy. Auto bardzo szybko się nagrzewa, odmraża szyby i lusterka. Czego chcieć więcej.
W tyle mogło być odrobinę więcej miejsca. Jeśli pasażer i kierowca mają odsunięte fotele, to pasażerowie siedzący z tyłu muszą podkurczyć nogi. Niezbyt wygodnie podróżuje się w trzy osoby na tylnej kanapie, troszkę ciasno.
Wyciszenie samochodu jest bardzo dobre. Silnika prawie nie słychać, tak samo szumów podczas jazdy (chyba że jedziemy powyżej 130km/h).
Przez 8 lat nie musiałem nic naprawiać. Jedynie standardowe czynności serwisowe: płyny, olej, filtry itp. Koszty utrzymania nie są zbyt wysokie.
Warto wydać pieniądze na auto które nie będzie potem sprawowało problemów. Tylko lać paliwo, jeździć i dbać o nie.
Nie mam zastrzeżeń. Po 5 latach wymieniłem tylko akumulator i żarówkę od świateł mijania. Także dużych kosztów nie było.
Auto mam 8 lat i jak na razie nie miałem żadnej poważnej usterki. Praktycznie nic się nie popsuło do tego czasu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]

6,8