Ocena kierowcy - Audi A3 8P Sportback

jasiek, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Audi A3 8P Sportback 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : A3 jest ładna i pojemna.HAMULCE.
Auto byłoby super gdyby nie ta skrzynia i słabe wyciszenie w środku.105KM to troszkę za mało.Reasumując plusy: auto pojemne w środku, silnik oszczędny, części tanie i łatwo dostępne, nie ma problemu z naprawą u mechaników, wentylacja doskonała, auto zwinne w mieście(żona uwielbia nim jeździć), nic nie puka i nic nie stuka, hamulce bardzo ale to bardzo dobre, wnętrze to klasa wyższa,zawieszeni minusy: skrzynia biegów i wyciszenie w środku
Troszkę mułowaty. Passat którego miałem ze 130KM zdecydowanie szybszy. Teraz bym wybrał 2.0TDI
Coś strasznego. Trzeba uważać na zmianę biegów(bardzo uważać) bo można ją szybko zatrzeć. Staram się , ale często słyszę to okropne trrrrrr... a jestem kierowcą który przejechał już w ciągu 10 lat przeszło 400 tys. Nie mogę uwierzyć że w klasie premium są takie problemy. W astrze czy passacie nie miałem z tym problemu.
auto trzyma dobrze się drogi. Super hamulce
Widoczność przeciętna, ale w nowszych autach tak jest. Słaba widoczność do tyłu i na boki.
Auto pojemne, wszystko na swoim miejscu.
W lecie klimatyzacja dobrze chłodzi, a w zimie auto szybko się nagrzewa
Jest dużo miejsca. W tyle auta zmieszczą się nawet 3 foteliki(testowałem gdy przyjechał do mnie brat z dziećmi), bagażnik bardzo pojemny (mieści się wózek).
Słychać silnik (głośne TDI), i szum jazdy. Najgorzej jest gdy mam założone zimówki. Audi tu się dobrze nie spisuje.
Średnio spala 6l na 100km. Jazda po równo w mieście i poza. Passat ze 130km palił mi ok 7-7,5 l/100.A nogi ciężkiej nie mam. Zużycie mnie satysfakcjonuje.
Auto w środku i na zewnątrz może się podobać. Nic nie puka, nic nie stuka, materiały wewnątrz kabiny bardzo wysokiej jakości. Myślałem o fokusie ale jednak dołożyłem troszkę pieniędzy i kupiłem A3.
Czyściłem turbinę koszt ok 350zł.Reszta - odpukać..
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]