Ocena kierowcy - Audi A3 8P Sportback

Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi A3 8P Sportback 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : 1.9 tdi - szkoda, że go dalej nie produkują.
Jestem posiadaczem tego auta od nowości. Postanowiłem podzielić się z Wami moją opinią... Minęło już kilka ładnych lat jak jeżdżę moją A3 Sportback 1.9 tdi. W tym czasie z usterek nie związanych z eksploatacją padł jedynie zawór EGR. Nic więcej się nie działo. Czytałem różne opinie i ludziom przeszkadza, że diesel, że za głośno. Moim zdaniem jest w miarę cicho! Silnik rewelacja, co z tego, że nie jest to CR czy jakaś najnowocześniejsza konstrukcja. Chodzi jak zegarek! Ale trzeba o niego dbać - olej co 12 tysięcy i nie dawać po garach gdy nie jest rozgrzany! Odpłaca się tym, że po 200000 chodzi dalej idealnie, trzyma obroty i jestem zaskoczony - bo chodzi jak nowy! Części zamienne - korzystam tylko z oryginałów, drożej wychodzi ale auto odpłaca, że chodzi super! Po tylu kilometrach w środku super, dalej nic nie trzeszczy, plastiki spasowane, żadnych stuków, itd. Jakość rewelacyjna! A mam porównanie do innych marek, francuskich, koreańskich, amerykańskich, itd gdzie w aucie kompaktowym po 100 tysiącach przebiegu czułem się jak w samochodzie który zaraz się rozpadnie! Trzask, stuki, jakieś odgłosy z deski rozdzielczej! Jeśli chodzi o mnie zamierzam dalej pojeździć tym autem z 5 czy 6 lat. Dbając o niego i wkładając oryginały. Po prostu dalej mnie nie zawodzi i chodzi naprawdę świetnie. Następny będzie też nowe audi, przekonałem się, że jest to samochód wykonany porządnie!
Świetny, małe spalanie, wytrzymały, szkoda, że już nie produkują 1.9 tdi. Uwierzcie, że po co mi jakieś CR i inne. Jakby była możliwość, to chciałbym nowego, takiego samego. Po prostu rewelacja. Nie psuje się, mało pali, a przecież o to chodzi!
Chodzi lekko i przyjemnie, mimo, przejechanych 20000 kilometrów. Cicho i bezawaryjnie.
Tu muszę przyznać, że jest doskonale. Czasami przesiadam się na służbowe, większe i nowsze auta i zawsze gdy wracam do A3 myślę jak to jest, że mój samochód rocznik 2006 pod względem trzymania drogi (bo na dobrych oponach, jak przyklejony) dalej bije na głowę niektóre większe niby znane marki. Co do hamulców - ostre jak żyleta. Naprawdę przesiadając się do innego auta, trzeba uważać bo w Audi z tego co jeździłem są jedne z lepszych. Dają poczucie bezpieczeństwa...
Jest w porządku, widać wszystko dobrze.
Wszystko tam gdzie powinno być. Super.
Klima po tylu kilometrów dalej świetnie pracuje. Ogrzewanie, nawet w trybie eco szybko daje ciepło w kabinie mimo dużych mrozów. Jestem pozytywnie zaskoczony:)
Przestrzeń dla kierowców, jest to kompkat, więc nie wymagajmy zbyt wiele. Z przodu jest idealnie, z tyłu dwie dorosłe osoby mogą jechać spokojnie, bez ścisku.
Oczywiście silnik trochę słychać przy większych prędkościach, ale uważam, że jest nieźle. Nie przeszkadza to ani w słuchaniu muzyki ani rozmowach. Ostatnio kolega, posiadacz focusa w benzynie stwierdził, wow jak tu cicho:)
Co do awarii - tylko na razie zawór EGR. Innych brak! Ale inwestuję tylko w części oryginalne, auto odpłaca co dwukrotnie. Poza tym każdy posiadacz diesla powinien przeczytać trochę o tym jak się z nim obsługiwać. Ja dopóki się nie nagrzeje, nie cisnę go! Dzięki temu po tylu kilometrach dalej chodzi jak nowy! Nie zauważyłem różnic.
Samochód w salonie jest drogi jak na kompakta. Ale po tylu latach użytkowania widzę dlaczego... Jeśli ktoś chce mieć auto, w którym nic po 200000 kilometrów w środku nie skrzypi, nie trzeszczy, będzie zadowolony. Poza tym brak awarii. Jeśli komuś to nie przeszkadza, to będzie czuł się komfortowo w innym, tańszym.
Podczas mojego użytkowania jak na razie tylko zawór EGR.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]