Ocena kierowcy - Audi A3 8P Sportback

Marcin, 7 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Audi A3 8P Sportback 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Skrzynia biegów to coś niesamowitego. Kupiłem samochód ze skrzynią S Tronic i byłem pełen obaw bo kupiłem "testowo" a zakup spowodowany był obserwacją i zachwalaniem automatów przez ich posiadaczy. Dzisiaj mogę powiedzieć, że jazda z tą skrzynią to bajka.
Samochód wygodny, dynamiczny, s-tronic to bajka ;) Pali niewiele w wersji sportback spory bagażnik i 5 drzwi. Ogólnie samochód godny polecenia.
Zaznaczam dobrze ponieważ jeszcze nie miałem awarii ale samochód mam stosunkowo krótko więc mogę zmienić opinię. (mam nadzieję, że na wyższą ;) )
S-Tronic szerzej znane jako DSG jest czymś czego nie zmianę na nic innego.
Przyjemnie się prowadzi, słucha kierowcy.
Widoczność całkiem dobra. W wersji sportback doskonale sprawdzają się dodatkowe okienka za drzwiami
Myślę, że wszystko jest na swoim miejscu i kierowca ma wygodny dostęp chociaż dźwignia sterowania tempomatem jest w mojej ocenie minimalnie niewygodna i sterowanie nim powinno być z poziomu kierownicy. Po przyzwyczajeniu nie przeszkadza.
W lecie chłodzi w zimie grzeje cóż więcej można napisać :)
Jest nie najgorzej chociaż mogłoby być trochę więcej miejsca.
Jeżeli posiadamy opony które nie szumią nadmiernie to wewnątrz jest całkiem przyjemnie.
Witam. Na początku zaznaczę, że moja noga nie jest ciężka a wyniki spalania podaję na podstawie wyświetleń z komputera. Posiadam samochód ze skrzynią s-tronic i silnikiem 1.9 TDI 105KM i sprawa ze spalaniem wygląda bardzo imponująco. Skrzynia jeżeli nie "ciśniemy" zmienia bardzo optymalnie biegi a to przykłada się na rewelacyjne wyniki spalania.W jeździe prawie cały czas po mieście gdy jest ciasno ale bez korków z włączoną klimą pochłania około 5,3 l. W cyklu mieszanym około 4,8 z tym, że tutaj i tak przeważa cykl miejski powiedzmy 70/30 %. Natomiast ostatnio na 240 kilometrowym odcinku z czego około 30-40 km stanowiło miasto spalanie osiągnęło 4,5 l (prędkość przelotowa około 110km/h + tempomat). Są to wyniki podane z wykorzystaniem klimatyzacji na umiarkowanym poziomie i stylem jazdy, który niektórzy nazwą "emeryckim" ale coś za coś - albo spalanie albo tryb młody gniewny. Natomiast przy prędkości autostradowej około 140km/h spalanie wzrasta do około 5,3 l. W mieście przy jeździe jak tutaj zwykło ją się nazywać "dynamicznej" czyli gnamy od świateł do świateł i odrobinie korków komputer pokazał 6,1 l (ale nie wiem na ile jest to miarodajne bo był to tylko test po zakupie trwający jakiej 20 minut). Silnik polecam osobom, które oczekują w miarę dynamicznego silnika o rozsądnym poziomie spalania ale nie mają, życiowej potrzeby bycia pierwszym na światłach. Przy rozsądnym użytkowaniu samochód mało pali.
Cena są trochę wysokie nawet przy egzemplarzach kilkuletnich jednak jakość rekompensuje cenę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

5,2