Ocena kierowcy - Audi A3 8P Sportback

JohnyDav, 2 lata temu
Silnik 2.0 TDI CR 170KM 125kW
Rok produkcji 2010
Audi A3 8P Sportback 2.0 TDI CR 170KM 125kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Wg mnie to niezły szatan a nie samochód. Kietowca toyoty niech nie wsiada za kółko bo może dostać zawału. 350 Nm i 8.1 s do setki robi robotę, a spalanie jak w silniku benzynowym 1.4 lub 1.6 100 KM i 12-13 sekund do setki.
Karoseria : Znalazłem pomysł na odpryski nad przednią szybą które szybko rdzewieją. Zaprawka na odpryski i przyklejenie gumowej uszczelki w auto-szybach. Można dopasować z małym zakładem na dach.
Samochód dobrze się zbiera, fajnie się prowadzi. Wg mnie niewiele pali jak na taką moc i dynamikę. Jest piekielnie szybki. Jazda z prędkością 140 -160 km/h to dla niego luzik i spacerek. Nie męczy się jak silnik benzynowy i chce więcej. Jak do tej pory najlepsze auto jakie miałem. Ktoś może powie to g..miałeś, ale mógłby się pomylić. Mam 48 lat i trochę tego było. Trochę męczy jazda w mieście, automat byłby do tego lepszy ale daje rady. Coś za coś. Nie ma tragedii ale dość krótkie biegi wymuszają wachlowania lewarkiem. Mały minus za odpryski nad przednią szybą (wada tych modeli przez brak uszczelki gumowej nad szybą) oraz dość szybkie zużywanie plastików i kierownicy. Skrzynia biegów w Audi a3 1.8 T 150 km w benzynie była bardziej precyzyjna.
Fajna dość cicha praca jak na olej napędowy oraz przyjemny dźwięk podczas przyspieszania szczególnie na 3. Elastyczność.
Mogłaby być bardziej precyzyjna. 6 biegów to zaleta w spalaniu ale przy redukcji z 3 na 4 czuć spowolnienie przyśpieszenia a podczas wyprzedzania to ważne. Może to jeszcze brak wprawy.
Dość twardy ale mi pasuje. Wstawiłbym może niższe opony z felgami 17 cali ale boję się że wtedy będzie zbyt twarde.
Jak na audi mogłoby być lepiej Widać oszczędności przez konkurencję. Kiedyś miałem Audi. To było jakieś 15 lat temu i po odpryskach nie było rdzy a teraz niestety pojawia się i to szybko.Chyba już nie ma ocynku...
Wg mnie barfzo dobra. Szyby są dość wysoko ale dla mnie to pasuje. Siedzę zawsze na maxa do dołu. Mam 176 cm wzrostu i jest extra. Auto dzięki temu wygląda bardziej zadziornie i sportowo.
Bardzo dobra. Wszysyko jest tam gdzie powinno. Minus za jedną wtyczkę zapalniczki. Przydałaby się pod podłokietnikiem lub w schowku albo w bagażniku w standardzie.
Jest ok. Auto dobrze się nagrzewa. Szyby jie zaparowują. Nawiewniki są tam gdzie trzeba. Bez klimy 2 strefowej klima słabo chłodzi pasażerów z tyłu.
Wystarczająca. Nikt z tyłu nie narzeka. Wiadomo że to kompakt. Ja za kierownicą czuję się super. Po przejechaniu ponad 300 km nie byłem skostniały..:)
Jest dobrze. Nie oczekuję w dieslu cudów ale mogłoby być trochę lepiej.
Narazie jest dobrze ale przebieg jest stosunkowo niski. Wiadomo tarcze i klocki przód to koszt z wymianą około tysiaka ale za to jak auto hamuje. Ten się przekona kto przejedzie się tym wariatem...
Nie jest to tanie auto ale ceny porównywalne do np. Toyoty albo Hondy. Raz miałem i mówię dziękuję...hahaha
Łamiące się uchwyty, haczyki osłon p/słonecznych. Odklejające się uszczelki w drzwiach kierowcy na dole od wsiadania, słaba regulacja w ratkach wentylacyjnych podatna na uszkodzenia od zwykłego włożenia uchwytu na telefon.
Jak dotychczas nie zaobserwowałem. Czas pokaże.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR 170KM 125kW [l/100km]

6,3