Ocena kierowcy - Audi A3 8V Limousine Facelifting

Mariano, 4 lata temu
Silnik 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Audi A3 8V Limousine Facelifting 1.5 35 TFSI 150KM 110kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik TFSI i automatyczna skrzynia biegów.
Inne : Na razie żadnej nie było.
To moje 1 audi i od razu pierwszy automat jaki użytkuję. Po 20 latach jazdy służbowymi fordami mondeo, chciałem spróbować czegoś innego. Szukałem mniejszego, dobrze wyposażonego sedana ze średniej półki z dynamicznym ale oszczędnym silnikiem. Testowałem kilka fajnych aut z których po jazdach próbnych wybrałem własnie Audi A3 w wersji sport. Nie chciałem długo czekać, zrobiłem szybki casting na auta gotowe w kilku salonach. Otrzymałem fajne oferty ze sporymi rabatami i w efekcie z 7 ciekawie skonfigurowanych aut, wybrałem to jedno z extra wyposażeniem i ładnym niebieskim lakierem.
Dynamiczny ale bez przesady. 150 koni i 250 niutonometrów, to absolutne minimum żeby się sprawnie poruszać. Bardzo fajna opcja z tym TFSI i odłączaniem 2 cylindrów podczas jazdy = duże oszczędności w zużyciu paliwa.
Płynna, szybka i wygodna, jak dla mnie super sprawa/ Przekonała mnie do siebie, choć wcześniej nie wyobrażałem sobie jazdy automatem...
Bez uwag, prowadzi się pewnie w każdych warunkach. Trochę słaby promień skrętu, co ważne w garażach podziemnych. Może to subiektywne, ale sporo większe mondeo skręcało mi w miejscu, stąd odczuwam różnicę na minus.
Jest OK, ale słyszałem, że trzeba uważać na lakier. Na tę chwilę niebieski lakier perłowy wygląda super.
Przednia szyba trochę krótka i nie można zbyt blisko podjeżdżać do świateł bo trzeba się potem wyginać żeby zauważyć zmianę na zielone. Z tyłu OK, są czujniki jest kamera. W moim egzemplarzu odczuwalny jest brak sygnalizacji martwej strefy w lusterkach.
Całkiem OK, wszystko pod ręką. Multimedia obsługuje się bardzo sprawnie. Siedzi się nisko i wygodnie. Kierownica sportowa robi robotę. Na plus regulacja podłokietnika, na minus miejsce na kubki.
Wszystko OK. Klima działa sprawnie, fotele grzeją się momentalnie.
Z przodu jest sporo miejsca, z tyłu nieco mniej, ale dla 2 "normalnych" pasażerów jest OK. Wersja sport nie ma podłokietnika na tylnej kanapie. W sedanie bagażnik jest pojemny, a dodatkowe siateczki dobrze organizują przestrzeń.
Nie jest głośno. Nawet przy niemieckich prędkościach autostradowych da się spokojnie jechać. Nie ma denerwujących szumów na lusterkach, które miałem w mondeo, więc na plus. Spodziewałem się, że będzie gorzej, ale pomaga dobry system audio.
W sumie nie wiem, bo jeszcze nic nie naprawiałem/ wymieniałem. Na pierwszy rok OC i AC było w cenie, zobaczymy ile trzeba będzie zapłacić na kolejny okres.
Po rabatach cena za nowe auto obniżona o prawie 50 tys zł. Nic tak fajnego w tej cenie bym nie dostał.
Bez uwag.
Bez uwag.