Ocena kierowcy - Audi A3 8V Limousine Facelifting

Jędrzej, 3 lata temu
Silnik 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Audi A3 8V Limousine Facelifting 1.5 35 TFSI 150KM 110kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Auto z pewnością typowo miejskie i ewentualnie na niedalekie trasy. Jakikolwiek dalszy przejazd niż 200km zmęczy za kierownicą. Po pół roku użytkownika, żałuję że zdecydowałem się na nowe A3, można było wybrać 2-3 latka z segmentu wyżej. Zadając sobie pytanie czy to auto jest warte tych ponad 100 tysięcy złoty, odpowiadam, zdecydowanie nie.
Minimum jeśli chodzi o ten samochód, znacznie bardziej polecam wybrać wersje dwulitrowa. Jednak przez okres użytkowania, złego słowa nie mogę powiedzieć.
Zero problemów, swietnie się spisuje, płynne, szybkie przełożenia.
Zawieszenie jest typowo miastowe bym powiedział, miękkie i komfortowe. Przy czym bardzo wysokie, straszliwie wychyla pojazd w zakrętach. Jakakolwiek szybsza jazda odpada, na autostradzie tez rożnie bywa z wyższymi prędkościami.
Lakier bardzo łatwo przyjmuje najdrobniejsze rysy.
Bardzo nisko ułożona przednia szyba, nie można podjeżdżać zbyt blisko na światłach chcąc je zobaczyć
Tutaj musze pochwalić za minimalizm, który mi bardzo się podoba w tym modelu. Mimo to niczego nie brakuje, wszystko jest proste w obsłudze. Od pierwszych chwil można poczuć sie dobrze w środku, szczególnie za kierownica.
Klima w lecie działa bardzo wydajnie, aą czasem za bardzo. Ciężko było mi z początku dopasować moc nawiewów, na "auto" można zamarznąć. Co do ogrzewania, to dosyć długo mu to zajmuje, stad jedna gwiazdka na minusie.
Z tylu cieżko aby usiadł ktoś powyżej 175cm wzrostu. Fotele zarówno z przodu, jak i z tylu słabo trzymają w zakrętach.
Kabina naprawdę dobrze wyciszona, jeśli chodzi o dźwięki zewnętrzne gdy np. stoimy w mieście. Tutaj tez musze zabrać jedna gwiazdkę za wyciszenie nadkoli, bardzo przebija się do środka dźwięk opon. Bez znaczenia czy letnie czy zimowe, dodam ze mowa tutaj o oponach Michelina, które do najtańszych nie nalezą.
Serwis Audi do najtańszych nie należy. Zwykle przeglądy okresowe potrafią dużo kosztować, dla przykładu wymiana filtru kabinowego + wymiana oleju z filtrami to 1400zł.
Mogło by być lepiej. Mając wcześniej starsze o 8 lat audi (a4 b8) byłem bardziej zadowolony.
Brak na tą chwile
Brak na tą chwile