Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Avant

Rok produkcji 1998
Audi A4 B5 Avant 2.5 TDI 150KM 110kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak pisałem wcześniej ten silnik to poezja
Idealne auto
Ten silnik to poezja , dynamiczny , cichy i nie chce paliwa. Auto płynnie rozpędze się do 200km/h , prędkość maksymalna ok 230km/h. Bardzo elestyczny na 6-biegu można jeżdzić 70km/h. Mam go prawie dwa lata i tylko wymieniem oleje filtry i leje paliwo. Wymiany robię co 10tys oleju i wszystkich filtrów. Naprawde dbam o silniczek , więc niemam problemów jak inni piszę (wałki , pompa ,turbina) ci co nie dbają zajadą nawet traktor.
Wszystkie biegi płynnie wchodzą bez jakiś zgrzytów. Skrzynia 6-biegowa rewelacjoa, choć przy dużych prędkościach szukam 7-biegu.
Autko jak przyklejone . Na 50tys wymieniłem lączniki stabilizatorów koszt 1szt 40zł.
Jeto to Avnt a widoczność doskonała.
Idealnie
I tu jest pierwszy mały problem.Klimatronik super , ale ogrzewanie trochę słabiej. Długo się nagrzewa . Pełna tem. osiągana jest po przejechaniu 5-7km . Jednak jak jest zimno są podgrzewane fotele.
Z przodu rewelacja z tyłu mało miejsca , ale ja jeżdże tylko z przodu.
Brak silnika , totalna cisza. Po przekroczeniu 140km/h słychać pęd wiatru.
Bajka to auto na manualu nie chce paliwa. W trasie pali jak 1,9tdi 5,5-6,5l/km . W mieście ok 7-7,5l/km. W automatachwynik ponoć dużo gorszy.
Rocznki 1998 a zapłaciłem za niego 23tys . Jak na ten rocznik jest to drogo. Ale za to jeżdze i nie dokładam.
Dosłownie nic
Łączniki stabilizatorów. Oleje , filtry