Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Skonek, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 1995
Audi A4 B5 Sedan 1.6 i 101KM 74kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : samochod naprawde dobrze sie prowadzi i trzyma zakretow.wiadomo czego sie po nim spodziewac.
bardzo dobry samochod. swietnie sie prowadzi,przyjemnie sie z nim obcuje. polecam kazdemu kto szuka porzadnego auta. jest wygodny i dobry. spalanie to jego najwiekszy mankament.
100 KM nie powala ale wystarczy. Samochod reaguje na dodanie gazu dosc czule, sporo zalezy od biegu.
Posiadam automat. Czasem skrzynia sie gubi i nie wie co wrzucic jak gazujesz i mozna poczuc nieprzyjemne szarpniecie. przy spokojnej jezdzie skrzynia swietnie sobie daje rade. wyprzedzanie jest bezproblemowe, kickdown wlacza sie w odpowiednim momencie, tak jak przewiduje kierowca
Bardzo dobrze trzyma sie zakretow. Samochod nie tanczy, nie buja sie i jest stabilny. wiadomo czego sie spodziewac. nie jest tez zawieszony za nisko co gwarantuje wiekszy komfort( o ile takie pojecie wystepuje przy naszych drogach)
z przodu i na boki widok jest dobry, gorzej z tylu, szczegolnie jesli auto ma kurtyne na tylna szybe. mozna sie przywyczaic ale z tylu mogloby byc lepiej. z przodu natomiast jest naprawde dobrze, slupki nie przeszkadzaja a szyba jest duza
bardzo przyjemnie wykonczone wnetrze, obsluga klimatyzacji automatycznej jest prosta i przyjemna. materialy wykonczeniowe sa wysokiej jakosci, moje audi ma swoje lata a nic w nim nie trzeszczy. nie jest tez poocierane i popsute w srodku.
klimatyzacja automatyczna swietnie dziala, w zime jest cieplo i szybko odmraza szyby. podgrzewanie tylnej szyby rowniez jest bez zarzutu. ustawiasz ile chcesz miec stopni w srodku i po chwili tyle faktycznie jest.
z przodu kierowca i pasazer maja sporo przestrzeni, nie ma stykania sie lokciami, jest przyjemnie, z tylu natomiast jesli odsuniesz fotel pasazerowie maja bardzo malo miejsca. jestem niewysoki wiec nie mam z tym problemu ale wyobrazam sobie co maja kierowcy ktorzy sa wyzszi. ogolnie zle nie jest ale mogloby byc lepiej
przy spokojnej jezdzie nic nie slychac z zewnatrz, przy nieco szybszej juz sie odzywa silnik, no i automat trzyma wysokie obroty i slychac motor.
to jest najgorszy problem tego samochodu. 1.6 to dla niego za malo i w automacie pali jak smok. trasa to 8 litrow spokojnie, miasto leci 10 lekko, czasem wiecej. nie polecam kupowac tego auta bez gazu, a jak z gazem to tylko z sekwencja.automat jeszcze dorzuca swoje do spalania. jesli szukasz czegos w miare oszczednego, nie ludz sie ze 1.6 to maly silnik i bedzie malo palil. poszukaj diesla
za cene okolo 11 tys mozna kupic najwyzsza wersje audi a4 z tamtych lat. climatronic, automat, pelna elektryka, lusterka fotochromowe.
samochod jest porzadny, nie psuje sie i nie ma problemu z drobiazgami. mozna na nim polegac
po 15 latach jakie przejechal musialem wymienic napinacz paska rozrzadu. ma swoje lata, jednak i tak mozna o nim mowic ze jest niezawodny. mojemu tacie w renault po roku padla pompa wody a mial nowe auto kupione z salonu. audi to solidna marka, nie psuje sie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]

8,7