Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Blitz SR, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 1995
Audi A4 B5 Sedan 1.6 i 101KM 74kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik mimo niewielkiej mocy świetnie radzi sobie w mieście a i na długich trasach zaskakuje niskim spalaniem i przyjemnym pomrukiem
Zawieszenie : strsznie delikatne wielowahaczowe zawieszenie które na naszych drogach pada niemiłosiernie
jestem zadowolony z tego samochodu jak rzadko kiedy. nie mogę powiedzieć o nim złego słowa, gdyby nie wahacze to byłby to dla mnie samochód idealny!wygodny z wielkim bagażnikiem (ok 500l), przy umiejętnym traktowaniu dość ekonomiczny, i raczej bezawaryjny. następnym modelem jaki kupię będzie najprawdopodobniej znowu a4 b5 z końca produkcji modelu b5 na próbę z silnikiem 2.5 tdi
Silnik 1.6 nie pozwala na rajdy spod świateł, ale nie mogę mu zarzucić braku mocy- jest to zaledwie 100km ale do 3 osób na pokładzie radzi sobie wyśmienicie. Rewelacyjna jest dla mnie elastyczność, gdzie na 5tym biegu mogę SPOKOJNIE kulać się 50km/h...i tak na jednym biegu od 50-210km/h.. trochę za \"krótka\" jedynka, przy bardzo szybkim ruszaniu zazwyczaj opóźnia się wrzucenie dwójki
Skrzynia pracuje dość miękko, praktycznie bez oporu. przy większym mrozie zdarza się problem z wrzuceniem 1/2, ale reszta bez zarzutu. Podoba mi się sposób wrzucania biegu wstecznego- a\'la 126p, ale pozwala to wykluczyć pomyłkę jak w niektórych autach zazwyczaj wsteczny myli się z 1 biegiem
tutaj chyba największy ból dla mnie. Przede wszystkim dla mnie seryjne zawieszenie jest za miękkie. Owszem pozwala to na komfortowe pokonywanie naszych dziurawych jezdni, ale co za tym idzie: bardzo delikatne zawieszenie na naszych drogach nadzwyczaj szybko pada... wielowahaczowe zawieszenie może nie jest aż tak drogie- koszty wahacza ok. 90-150zł (pośrednie zamienniki), ale częstotliwośc napraw może wyprowadzić z równowagi. Druga rzecz przy dużych prędkościach auto nie jest dość stabilne, a wejście w łuk na autostradzie przy 200km/h może przyprawić o zawał.. Szybko zaradziłem temu przez szersze koła (aktualnie opony 225/45 r 17) i teraz jestem bardziej usatysfakcjonowany z trzymania na drodze
Ogólnie dobrze, ale denerwuje mnie dosyć \"niska\" tylna szyba, a i widok utrudniają dość \"grube\" słupki między tylnymi bocznymi szybami a małymi \"trójkącikami\" szyb
Wykonanie wprost idealne. Samochód ma prawie 16lat ale deska rozdzielcza, tunel, boczki drzwi w stanie idealnym! nie łatwo się rysuje, trudno o pęknięcie, i przy regularnym dbaniu i stosowaniu kosmetyków nawet kilkunastoletnie plastiki wyglądają jak nowe (trzeba dodać że są one dobrej jakości). Nic nie skrzypi, trochę gorzej z materiałowymi wstawkami w tapicerce- potrafią się mocno wytrzeć, a regularna wada- przeciera się lewy bok oparcia fotela kierowcy
nie wiem jak w innych modelach ale w mojej wersji klimatronic spisuje się bez zarzutu, zimą jest ciepło- ale - mogłoby być trochę szybciej- mimo nowego filtru kabinowego i wyczyszczonej instalacji nawiewów
dla 2/3 osób jest dobrze, ale 4 osoby- i jeszcze wysokie, dosyć mocno ogranicza to już komfort podróżowania- jest kiepsko.. plus za regulację fotela kierowcy góra-dół i kierownicy w 2 płaszczyznach
na niskich obrotach oprócz szumu wiatru i radia nie słychać nic! przy dużych prędkościach silnik już wyraźnie pomrukuje, ale jest to dość przyjemne dla uszu. w modelach bardziej zajeżdżonych podobno jest już dosyć głośno
samochodu nie naprawiałem jeszcze bo jeszcze nic sie nie zepsuło- tylko te wahacze... ale koszty da się przeżyć.. filtry też w cenach 20-80zł jest ok. A koszty paliwa?hmm.. przy delikatnym obchodzeniu sie z pedałem gazu 7-7,5l/100km.. dla mnie rewelacja... ale jak kopiemy spod świateł to potrafi wciągnąć nawet 14l!
jeszcze przez trzy lata nic nie wysiadło... już zapomniałem co to są naprawy czegokolwiek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]

7,3