Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : ocynk :)) brak rdzy
Zawieszenie : Wahacze
Uważam, ze auto w wersji sedan ma ciekawą bryłę nadwozia
Do tej klasy auta poejmnosc 1800 w zupełności mi wystarcza. Nie mam ciężkiej nogi i pomimo klimy auto nadal ma czym wyprzedzać (często pokonuje trase Warszawa Lublin).
Żadnych zgrzytów. Elastyczna Superr
Zawieszenie. Komfort doskonały, ale aluminowe zawieszenie jest bardzo delikatne. Często na forum czytam, że po wymianie całego zawieszenia coś jeszcze puka - radzę wtedy sprawdzić końcówki drązków kieroniczych i poduszki pod silnikiem ( u mnie była to poduszka).
Jak na auto tej klasy doskonała widoczność i w przód i w tył. lustarka precyzyjne..
Jedyne czego mi barkuje w tym aucie to uchwyty na napoje. Uchwyt na kubki pomiędzy fotelami to jakieś nie poruzmienie wszytsko wylatuje. Wiem że porblem został rozwiązany w ostatnich latach pordukcji uchwytem w konsoli zamisat schowka.
Climatronik - grzeje i chłodzi. Jak ktoś ma problemy z parowaniem szyb radze sprawdzić filtry...
Ocena mocno subiektywna bo tylko we dwójkę jeżdżę tym samochodem. Z tyłu mało miejsca tylko w sytuacjach kiedy z przodu jadą wysokie osoby (mam 190cm) i za mna raczej miejsca już na nogi nie ma. ale nigdy nie miałem sytuacji że musiałem przewieść wiecej niż 3 osoby
Cisza :) 130km/h i cisza potem tylko świst. A wystarczyło tylko przetrzeć wazylina techniczną uszczelki w drzwiach. (auto ma w koncu 11 lat i warto sprawdzać stan suszczelek)
Nie mam ciężkiej nogi. Auto działa na mnie w ten sposób że nie chce mi się nigdzie spiedzyc przeciwnie najchetniej bym nie wysiadał to już chyba zboczenie...
Za 11 letnie auto troche za dużo. spasowane plaskiki w środku - rekompensuja
Auto ma 11 lat czasem ma prawo coś się zepsuć. Autem wcześniej jeździała oaba nie dbające o nie i ciągle ma mcoś do roboty. Ale nigdy nie zwiodło mnie.
jak wyżej. nic poważnego im wiecej w nim zrobie tym mniej pali (chyba ono coś czuje?) Nie polacam wymiany wahaczy na te kompletne w zestawie za ok 600zl. bo to jakiś szajs lepiej za te cene wymieniać po dwa. Nie każy wie że komplet normalnego zawieszenia to koszt ok 1500zl. więc dziwie się, że jak ktos kupi to badziewie z allegro za 550 zl to potem narzeka sam sobie winien...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

7,6