Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Nic
Zawieszenie
Ogromnym plusem jest odporność na korozję co było głównym powodem dla którego kupiłem audi jest też dość ładne na zewnątrz i wewnątrz ale bardziej w tej chwili zależy mina bez awaryjości świetnym prowadzeniu kultuże pracy silnika a to już zalety japońców i to będzie następne moje auto.
Jak na 125 koni radzi sobie nieźle choć moglo by być lepiej. Silnik lubi obroty a jak na nich jest to radzi sobie dobrze ale apetyt na paliwo rośnie.
Tu nie mam zastrzeżeń. Biegi wchodzą ładnie, nie haczą, nie chrupią i każdy z nich dokładnie wie gdzie ma się udać i siedzieć :)
Do puki nie miałem do czynienia z hondą acord to myślałem że jest nieźle ale okazuje się że jest nie najlepiej a jednym słowem to robi takie audi jak chce.
Jest dość przyzwoicie nie mam większych zastrzeżeń.
Bez problemu znajdziemy to co chcemy bez rozglądania się po wnętrzu. Wszystko czytelne widoczne i łatwo dostępne.
Klima wydajna dobrze sobie radzi nie ma problemów z ochłodzeniem wnętrza a zimą też jest ok dość szybko się nagrzewa i utrzymuje temperaturę na zadanym poziomie.
Kierowca i pasażer z przodu nie ma powodów do narzekań a z tyłu nigdy nie jechałem więc nie mogę nic powiedzieć.
Jest dobrze jeśli mamy dobre zawieszenie wtedy nie wiele słychać w środku. Silnik jest dobrze wyciszony choć przy większych prędkościach po wyżej 140 już nie jest tak przyjemnie.
Jak na razie to trasa ok 8,5L LPG miasto 10-11 mieszany cykl 9-10 benzyny paliło 0,5L mniej i to mnie pozytywnie zaskoczyło.
Zdecydowanie można kupić coś lepszego za te pieniądze i uważam że audi jest zdecydowanie za drogie na to co oferuje tak jak i volkswagen.
W zasadzie to nie miałem prawie żadnych drobnych usterek jak już to większe :)
Tu króluje zawieszenie!!! Na początku wymieniałem pojedyncze wahacze ale to nieporozumienie! Niech nikt tak nie robi co parę miesięcy coś się tłukło co prawda jest proste w robocie i robię je samemu ale dobijające jest to że myślisz ze masz spokój a tu kicha i za miesiąc znowu coś lepiej zainwestować i wymienić wszystko a i to was nie zadowoli na zbyt długo i to jest to sprawia że nie chce już żadnego audi czy passat bo jest wiele innych aut za te pieniądze które nie sprawią tyle problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

8,8