Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

mario.z1@o2.pl, 13 lat temu
Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1995
Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jeżdżę swoim Audi z 1995r 2 rok i jestem zaskoczony zawieszeniem. \"Wszyscy\" mnie straszyli że szybko sypie się na naszych drogach, że drogie w naprawie itp. Od kupna zrobiłem samochodem ok.60 000 km i nie mam żadnych problemów z zawieszeniem. Nic nie robiłem jeszcze przy zawieszeniu. Miesiąc temu byłem na przeglądzie i diagności stwierdzili że do zawieszenia jak i do całego samochodu nie można się \"przyczepić choćby chcieli\".
Polecam wszystkim kupno tego samochodu. Oczywiście pod warunkiem że chcecie kupić normalnie eksploatowany wcześniej samochód a nie Diesla z przebiegiem 500 000km kręconego przez handlarzy na 180 000.
Silnik sprawuje się bardzo dobrze. Bardzo ładnie przyspiesza. Obroty trzyma idealnie, żadnych nierówności. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
W moim Audi jest automat, nie TIPTRONIC. Jest to mój pierwszy samochód z automatyczną skrzynią biegów i napewno następny też będzie z automatem. Nie chcę już manuala. Tylko automat. Żadnych problemów ze skrzynią.
Świetnie trzyma się drogi. Precyzyjny układ kierowniczy. Ładnie \"zestrojone wspomaganie\" Prowadząc samochód czuję się pewnie.
Niezła widoczność przed siebie i na boki. Gorzej do tyłu przy manewrze cofania. Trzeba trochę pojeździć żeby się przyzwyczaić. Ma się wrażenie że dalej nie powinno się już cofać, a po sprawdzeniu na zewnątrz, okazuje się że zostaje jeszcze bardzo dużo miejsca i możnaby było podjechać bliżej.
Jak to w Audi. Wszystko na swoim miejscu, w zasięgu wzroku i ręki. Żadnych \"udziwnień\" utrudniających życie typu klakson w który trudno trafić itp...
Niestety nie mam klimatyzacji w swoim Audi - to jedyny jego minus. Natomiast ogrzewanie, wentylacja super. Samochód bardzo szybko się nagrzewa. Zimą sama przyjemność przejechać 1 km i poczuć ciepełko:) Otwory nawiewu bardzo dobrze rozmieszczone. Nie ma problemów z zaaparowaniem szyb w szczególności bocznych. Temperatura na wskaźniku osiąga 90 stopni i tam zostaje bez ruchu aż do wyłączenia silnika. Żadnych skoków temperatury.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera obok niego - wystarczająca. Gorzej jest gdy kierowca jest wysoki. Wtedy z tyłu dla pasażera na nogi zostaje niewiele miejsca. Tutaj minus.
Wyciszenie wystarczające. Hałas nie dokucza i nawet po wielogodzinnej drodze nasz system nerwowy nie zostaje nadszarpnięty. Deska rozdzielcza, plastki wysokiej jakości i dobrze spasowane. Tak zwane \"świerszcze\" nie występują.
Jeżeli ma się silnik 1.8 z automatem i 125 KM to trudno wymagać żeby samochód palił 5 litrów. Za komfort, przyspieszenie i prędkość podróży też trzeba płacić. Ale najwięcej zależy tu od nogi kierowcy. Miasto 9-10 litrów, trasa 7,5 - 9 litrów. Samochód ma jedną przewagę nad innymi samochodami. Górna granica spalania to około 12 litrów i trudno ją przekroczyć nawet jakby się chciało ,wciskając bez przerwy pedał gazu na maksa. Poprzednio miałem BMW też z silnikiem 1,8 i tam spalanie kończyło się na 15 litrach. Dostępność częsći - od ręki. Koszty częśći niskie. Koszty robocizny - niskie. Porównująć z samochodami które miałem wcześniej.
Za to co oferuje Audi uważam że cena zakupu jest niewygórowana. Polecam wszystkim.
Żadne drobiazgi mi się nie zepsuły. A największy ubaw mam jak niektórzy sąsiedzi w bardzo mroźne poranki wchodzą prze bagażniki do swoich fordów, Fiatów. Nie smarouję uszczelek na zimę, bo nie ma takiej potrzeby.:):)
Przez dwa lata użytkowania nie miałem żadnej awarii. Bo trudno nazwać stukające przegóby awarią. Zresztą przegóby wymieniłem zanim się rozsypały.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

9,4