Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

bastek23, 12 lat temu
Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ani grama rdzy, nigdzie. Wiem, że Audi było przykładem dla innych jeśli chodzi o blacharkę, ale żeby aż tak? W życiu nie spodziewałbym się tak zdrowej blachy zarówno karoserii jak i podwozia. Ideał...
Piękne auto, prowadzenie cudo - 15 lat na karku a jeździ jakby miał połowę mniej.
Rozpisywanie się nad tym silnikiem chyba nie ma najmniejszego sensu. Auto ma 15 lat a kulturą pracy dorównuje nadal współczesnym jednostkom.
Jak na automat (nie Tiptronic), to zmiana biegów przebiega w miarę sprawnie. Czasem poszarpie albo przytrzyma bieg ale już się przyzwyczaiłem. chociaż i normalna praca też nie jest mu obca. Po prostu ma swoje humory. Aha, automat 5 biegów - z tego co doczytałem to ponoć tylko z tym typem silnika był automat 5-biegowy.
Jedzie jak po szynach, a najdrobniejszy ruch kierownicą ma przełożenie na kierunek jazdy więc nadanie mu odpowiedniego toru można wykonywać jednym palcem - dosłownie.
No z tą widocznością to niby jest O.K., ale... No własnie jest małe ale - przedni słupek po stronie kierowcy to najchętniej bym wyciął albo ze szkła zrobił. Przeszkadza w obserwowaniu drogi, no albo ja jakoś dziwnie za kierownicą siedzę.
Niby wszystko jest pod ręką i w ogóle jest super. Ale do włączania świateł małą wajchą po lewej stronie to się musiałem długo przyzwyczajać, niejednokrotnie omyłkowo włączając kierunek.
Brak klimy. Ale nawiewy dają radę i szyby szybko odparowują.
Dla mnie jest idealnie. Ci co siedzą z tyłu - niech cierpią :) A jak komuś coś nie pasuje to proponuje taksówkę. Zresztą auto kupione jest po to, zeby woziło mnie, a nie tłumy.
Wyciszenie wzorowe. Tak cicho, że słychać dosłownie wszystko co się w kabinie wyprawia :)
Silnik 1.8 + automat - tu nie ma się co oszukiwać, swoje spalić musi. 10 l. po mieście można nazwać jazdą ekonomiczną. Do tego części... Wymiana kompletnego rozrządu + paski + rolki + pasek alternatora to ok. 1500 Pln. Pozostałe części tez nie są najtańsze. Może inaczej - jest mnóstwo aut z tańszymi częściami ale też i częściej się psują.
Fakt, kupiony po okazyjnej cenie (miałem takiego farta, ze głowa boli). Być może miałbym młodsze auto, ale z pewnością z mniej atrakcyjnym wyglądem i bardzo prawdopodobnym jest, że do poprawek kosmetycznych.
Czujnik temperatury przekłamuje (zaniża) ale tragedii nie ma. Spalony silnik szyberdachu - już tak kupiłem i na razie nie mam potrzeby tego naprawiać - jest możliwość otwarcia ręcznie więc tak to robię.
Nic się nie psuje. I niech tak pozostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

9,3