Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

gigass@poczta.onet.pl, 20 lat temu
Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1995
Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Kupiłem to co oczekiwałem za pieniadze jakie miałem do wydania. Samochód spełnił moje oczekiwania "in +", a problemów z zawieszeniem przednim (jedyny i największy problem) byłem świadomy (również kosztów) na długo przed kupnem. Nie polecam tego auta nikomu, z tego powodu, że nie jeździ ich za dużo i dzięki temu wygladają przyjemnie, elegancko i jeszcze mi się nie "opatrzyły". Następnym bolidem będzie nowa 4 bo na jej widok ślinię się okrutnie i nie śpię po nocach.
Przyjemny dla ucha i nogi - miło w mieście, szybko za miastem - przydałoby się turbo ale i tak można wystartować rakietkę bez problemu no ale i bez ścigania
Dobrze spasowana, chociaż ostatnio coś marudzi czasami, ale zbliża się przeglad więc narazie jeszcze nie będę narzekał
w ciągu 40tyś. przednie zawieszenie zeszło śmiercią naturalną - po wymianie połowy bebechów jeździ dobrze ale strach co będzie po tych dziurach zimowych - na dobrym asfalcie bomba
Do tyłu nie za dobrze ale jak się pomacha trochę lusterkami to wjedzie w każdą lukę na parkingu
Optymalnie - wszystko tam gdzie ma być a moduł klimatronika z dużym wyświetlaczem po prostu idealny (dla mnie)
W lecie zimno, w zimie ciepło - przednie szyby mogły by odparowywać pół minuty szybciej
Przód w porządku a z tyłu nie siedziałem, ale pasażerowie mówią że się jakoś mieszczą (poza środkowym)
Muzyka. Przyjemnie słychać wysokie obroty no i od razu wiadomo kiedy jechać do naprawy z przednimi wahaczami ;-((
Paliwo - w lecie klima, w zimie grzanie na full - nie może być mniej; miasto 10-11, trasa zwykle koło 8 ale zdarzyło mi się 6,5 - zdziwiłem się ale nie chciało się nic więcej zmieścić do baku; przeglądy i naprawy? ponieważ ASO robi tak samo byle jak, jak i inne tańsze serwisy można śmiało śmigać do jakiegoś średniej klasy specjalisty od wszylkiej maści krewniaków VW
Za te pieniądze chyba nie mogłem trafić lepiej - chociaż może mam po prostu szczęście
Naprawdę drobiazgi - żarówki w desce, siłownik w bagażniku, przełącznik długich świateł- trochę plastiki trzeszczą na dużym mrozie
Przednie zawieszenie i zawieszenie przednie raz jeszcze - fatalne wytrzymałościowo i finansowo - no ale jest to jedna (no w sumie kilka) część z wielu, które mogły by się zepsuć więc ogólnie nie mam co narzekać
Audi A4 B5 Sedan