Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Właściciel audi, 3 lata temu
Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1999
Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Autko bardzo przyjemne w prowadzeniu, zrywne, komfortowe, bardzo dobry samochód dla osób które chcą wygodnie jeździć, nie wydając miło a złotówek. Jak na 20 letni samochód który zrobił 340 tys nie miałem większych awarii. Złota zasada, jak dbasz tak masz.
Zrywny, mało awaryjny jeśli się dba i serwisuje wszystko na czas. 20 lat jeździł na fabrycznej cewce, dla mnie to oznaka wysokiej jakości.
Skrzynia działa bez zarzutu, wszystko chodzi gładko i bez zgrzytów.
Brakuje mi tutaj większego promienia skrętu, po za tym nie mam zastrzeżeń.
Te blachy przeżyją jeszcze nie jedno nowe auto z salonu, pod warunkiem że samochód nie był bity.
Świetna widoczność w dzień, w nocy żeby coś widzieć trzeba zainwestować w trochę lepsze lampy, albo chociaż żarówki dobre.
Kierowca czuję się świetnie, wygodne fotele, dobra widoczność, i dużo miejsca, nie można powiedzieć tego o osobach z tyłu, mają nie za dużo miejsca na nogi.
Ogólne wrażenia dobre, brakuje ogrzewanych foteli.
Z przodu miejsca sporo, z tyłu trochę mniej, samochód dobry dla kawalera, albo pary bez dzieci.
Ma swoje minusy, przy większych prędkościach robi się głośno, słabe wygluszenie jeśli chodzi o pęd powietrza.
Mój egzemplarz w cyklu mieszanym pali 8/9 litów na setkę i to z bez pilnowania nogi żeby jeździć oszczędnie. Trzeba tylko jeździć z głową.
8-10 tys za naprawdę zadbana sztukę wydaje się być odrobinę duża, zapewniam jednak ze lepiej wydać te 8 tys i nie wkładać dużo w samochód jak kupić szrot a za 3 tys I płakać ze to skarbonka bez dna.
Robić na bieżąco i samochód będzie wdzięcznie służyć.
Po 20 latach w samochodzie wymieniłem oryginalne : przeguby, amortyzatory oraz cewke, dla mnie to oznaka jakości tych samochodów i ich bezawaryjności.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

10,7