Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

klops, 11 lat temu
Silnik 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Rok produkcji 1998
Audi A4 B5 Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Quattro - mega sprawa.
Przeniesienie napędu : zawieszenie to tragedia, człowiek zamiast jeździć na relaksie to tylko słucha czy już się tłucze czy jeszcze nie.
Zakup tego auta nie ma żadnego uzasadnienia. Nie jest specjalnie szybkie, ani wygodne zwłaszcza dla osób siedzących z tyłu. Nie nadaję się na auto sportowe, ani na rodzinne - po co więc miałbyś je kupować?:) Dla samego quattro nie warto.
Silnik o fantastycznym brzmieniu i...tyle. Jeśli chodzi o przyspieszenie to w połączeniu z automatem i quattro szału nie robi. Poniżej 2tys. obrotów nie istnieje, powyżej 5tys. też. Ale to brzmienie...
Byłem przeciwnikiem automatów - po tej skrzyni zmieniłem zdanie. Wygoda. Zadbany tiptronic płynnie zmienia biegi bez szarpnięć i zbyt długiego rozmyślania. Dobra rada - po zakupie wymień olej.
Quattro. Jeszcze na torsenie. Absoltnie najlepsza rzecz w aucie. W zimie i na śliskim niesamowita frajda z jazdy. Ale w tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu. Wielowahaczowe zawieszenie. Nietrwałe i drogie w naprawie. Cena 800-900pln za jedną stronę nie szokuje posiadaczy A4 B5. Mnie szokowała i to był główny powód przez który sprzedałem auto.
Ok.
Z przodu ok. Z tyłu słabiutko. Mało miejsca na nogi, dobrze, że chociaż bagażnik spory.
Komfort znakomity. Czasem dociera tylko przyjemny dźwięk silnika.
Ojoj tu jest źle. Pali jak smok, 20l/100 gazu bez problemu łyknie przy nawet niezbyt ostrej jeździe po mieście. W trasie minimalnie udało mi się zejść do 11l ale to nie była jazda tylko tortury :) Ceny napraw, serwisów czy części można określić jednym słowem - drogo. Przykładowa cena, wymiana rozrządu - 1600pln.
Drogi, przereklamowany.
Cały czas jakieś błędy, a to abs, a to check egine. Non stop coś się działo.
To nie jest niezawodny samochód. Ceny napraw drogie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.8 30V quattro 193KM 142kW [l/100km]

16,7