Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

MBOSS-ki / GG - 3419968, 17 lat temu
Silnik 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Rok produkcji 1998
Audi A4 B5 Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Super auto polecam je wszystkim których nie przerazi spalanie 15l gazu. Przyjemnośc z jazdy jest nie do opisania :) Byłem tym autem w górach na nartach. Przykro mi było patrzeć jak inni walczyli z podjazdem po zaśniezonych drogach czy dróżkach. Moje a4 2.8 quatro pokonywało te podjazdy jak na suchym asfaldzie.
Jazda tym samochodem z silnikiem 2,8 to czysta przyjemność. Niesamowicie elastyczny np. na 4 biegu mozna jechac 45k/h i 145 km/h. V6 wspaniale pracuje na każdych obrotach, nie da sie opisać trzeba to slyszeć.
Skrzynia biegów prcuje idealnie, biegi trafiaja na swoje miejsce bez najmnijeszych kłopotów. Na 2 biegu mozna jechac powyżej 100km/h jednak mi sie nie chce tak go katować. Naprawde zmiana biegów można dokonać jednym palcem.
Róznież kolejny ogromny plus. Quatro zapewnia niesamowite możliwści w zakrętach. Auto jedzie jak po szynach :) Super. Jedyny problem to aluminiowe zawieszenie, które na naszych śmiesznych "drogach" dośc szybko ulega uszkodzeniu.
Dla mnie OK. nic mi nie przeszkadza, nic nie zasłania.
Zima nie jest straszna jest cieplutko i przyjemnie. Wentylacja spełania swoją rolę jeśli mi jest nadal zimno podgrzeje sie fotelami. Klimatyzacja chlodząca tez super temp. powyżej 40 stopni, a w aucie komfort. Czasen się mi zdaża, że szyby zaparują ale jak włącze klimatyzacje zaraz schodzi.
Przód super wystarczy miejsca dla największych ludzi. Kiedy jednak cofnie sie calkowicie fotel, pasażerowie z tylu moga czuć się niekomfortowo.
Do 140 km/h jest spokuj i cisza powyżej slychać szum powietrza. Nie słychac natomiast pracy silnika
Jeśli chodzi o spalanie gazu to pali około 14 - 15 litrów na 100km.
W moim aucie nic sie nie psuje. Jedyny problem jaki występuje to wspominane zawieszenie. Jednak to nie wina auta lecz dróg.
Nic sie nie dzieje.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.8 30V quattro 193KM 142kW [l/100km]