Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Misiek, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy jak na 14 - letniego staruszka, oraz bogate wyposarzenie w standardzie.
Zawieszenie : Wielowahczowe, delikatne, ale komfortowe.
Ogólnie chwalę sobie samochód. Następne również będzie Audi. Cena dość wysoka w każdym roczniku, ale sądzę, że warto wydać pieniądze na ten samochód. Gdy będziemy dbać, odpłaci nam dużym komfortem.
Nie mogę narzekać na silnik. Pracuje z dużą kulturą i elastycznością w każdym zakresie obrotów
Biegi wskakują same na swoje miejsce, wystarczy lekko popchnąć dźwignię.
Auto płynie po drodze doskonale tłumiąc nierówności polskich dróg. Jego minusem jest jednak dość wysoka cena gdy już coś się \"wybije\".
Dość nisko się siedzi za kierownicą co może ograniczać widoczność niskim osobom. Do tyłu również dość kiepski widok, ale to raczej wada większości sedanów. Jednak podczas cofania \"na lusterka\" można sobie śmiało poradzić.
Posiadam klimatyzację automatyczną. Póki co działa, chłodzi, a w zimie grzeje, więc nie można narzekać szczególnie jak na samochód 14-letni.
Przestrzeń za kierownicą wystarczająca. Komfortu dodaje pełna regulacja wysokości siedzenia, części lędźwiowej kręgosłupa, oraz regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach. Z tyłu nieco mało miejsca, ale nie jest tragicznie.
Nie można wymagać cudów, jednak można śmiało rozmawiać nawet przy dużych prędkościach nie trzeba krzyczeć do siebie.
Miasto 6L, trasa poniżej 5L. Naprawy nie są strasznie kosztowne. Wiadomo, że części droższe niż do 126p, ale duża ilość dostępnych zamienników pozwala \"przeżyć\".
Tak jak pisałem wcześniej - cena wysoka, ale warta tego samochodu.
Zawieszenie nie na nasze drogi. Trzeba dbać i starać się omijać wgłębienia, a posłuży nam trochę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,6