Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastycznosc,spalanie przyspieszenie
Silnik : Turbina
Zawieszenie : wachacze
Mimo to auto wspominam bardzo dobrze, daje duza frajde z jazdy jest oszczedne i moim zdaniem calkiem niezle sie prezentuje. Pozatym mio uplywu lat naprawde kabina i sama jazda tym autem pokazuje ze jest to klasa wyzsza. W porownaniu do mojego poprzedniego auta VW Polo to kosmiczna roznica.
Niektorzy narzekaja na glosna prace silnika mi ona osobiscie nie przeszkadzala. Silnik bardzo elastyczny. Przyspieszenie tez super, predkosc maxymalna to 210 na zegarze, faktyczna pewnie około 200. Autko bardzo fajnie wkreca sie na obroty
Tutaj naprawde rewelacja chodzi precyzyjnie i ma fajne krotkie przelozenia drazek bardzo malutki i naprawde zmiana biegow to sama przyjemnosc.
Tutaj rzeczywiscie przecietnie tzn jezeli chodzi o kofort jazdy to mozna bylo by spokojnie dac ocenie 4 natomiast zawieszenie wielowachaczowe na naszych drogach nie wytrzymuje a naprawy niestety do tanich nie naleza.
Pewnie przydaly by sie czujniki cofania ale nie mozna narzekac jak sie wyczuje auto to nie sprawia problemu. Dobry proien skretu ulatwia parkowanie.
Wszystko na swoi miejscu i pod reka.
Mam w swoim moedlu climatronik ustawiam temperature i mam wszystko w nosie. Doceniam tez to maksymalne odparowywanie szyb przydatna sprawa.
Dla mnie 176 miejsca naprawde duzo, wiem ze moi znajomi narzekali 190-195 na miejsce za kierownica, z tylu tez niestety tego miejsca nie najwiecej ale mysle ze dla rodzinki 2+2 wystarczy. Kufer pojemny i ustawny.
Tak jak pisalem wczesniej mi pasuje ten stukot silnika i nie przeszkadza
Ocena 6! za spalanie w miescie mieszcze sie w 6,5l na trasie 5-5,5 zalezy od stylu jazdy. Chociaz jak sie poszaleje to w moim przypadku ciezko bylo przekroczyc 7,5l. Ocena 3 za naprawy itp niestey kilka sie ich zdazylo i przez to ocena zanizona.
Mysle ze trzeba wystrzegac sie tanich egzemplarzy poprostu wymeczonych. Wydaje mi sie ze coraz trudniej znalezc model ktory jest w dobrym stanie ofert jest mnostwo ale trzeba uwazac zeby nie nadziac sie na mine.
I tutaj niestety szalu nie ma. Mam wersje 110km ze zmienna geometria podobno silniki 90 konne sa mniej zawodne. Tutaj mialem problemy z ta geometria, padl zawor w turbinie. Auto juz sprzedane ale wiem ze powoli sprzeglo tez nadawalo sie do wymiany a wiadomo ze tutaj mamy kolo dwumasowe czyli duze koszty. Auto nigdy mnie nie zawiodlo nie stanelo na drodze, ale mialem problemy z turbina o ktora notabene dbalem, moze poprzedni wlasciciel tego nie robil.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

6,3