Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Rok produkcji 2000
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 116KM 85kW 2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność, niezawodność, spalanie
Zawieszenie
Audi... kto ma ten ceni, kocha i szanuje. Wiadomo jest to auto - wymaga pewnych nakładów finansowych. Jeżeli jesteśmy p. Henrykiem Dusigroszem żałujemy każdej złotówki to Audi nie jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. To auto wymaga dobrego (nie znaczy drogiego!) paliwa, regularnej zmiany filtrów (wszystkich) oraz ciągłego kontrolowania stanu zawieszenia. Chodzi tu o wielowahacz. Jeżeli jeden element układu amortyzującego nie bedzie pełnił swojej funkcji (z powodu zużycia) drgania przeniosą sie na inne elementy obciążając je - czyli szybciej zużywając. Pozorna oszczedność wiec rodzi nam koszty wieksze. Jeśli zaś chodzi o same auto - jest przede wszystkim wdzieczne i budzi szacunek. Silniczek zrywny, bezawaryjny, skrzynia biegów precyzyjna, zawieszenie komfortowe, bogate wyposażenie. Jadąc Audi czujesz że to dobre auto a nie to co jakis Opel czy Fiat (bez urazy oczywiście). Radze również przyszłemu nabywcy wykupić AC bo jednak jest to dość chodliwe autko... Pozdrawiam szczesliwy użytkownik B5 Fl.
Co do jazdy: Silnik ekonomiczny (od 4,6 do 8), kultura pracy troszke gorsza niż w Common Rail\'u - jednak mnie nie przeszkadza klekot diesla. Moc 115km - wystarcza do spokojnej jazdy. Co do obsługi: Logiczny, beż żadnych zagadek, wszystko ma tu określone miejsca. Przypadłość - wyciek z okolic przepustnicy.
Biegi wchodzą lekko, gładko i przyjemnie. Skrzynia pieciobiegowa raczej bezawaryjna. Przełożenia są dośc dobrze dobrane i szósty bieg nie jest tutaj konieczny.
Zależy kto co lubi. Ja osobiście wole auta sztywne, bardziej usportowione. Jednak seryjne zawieszenie Audi nastawione jest na komfort. I znany temat wszystkim - wielowahacz, który nie jest cieżki w naprawie! Niestety dość zawodny (średnio co 15tyś km) i drogi w wymianie. Układ kierowniczy? Bardzo precyzyjny i dokładny.
Widoczność z przodu - rewelacja. Duża przejrzysta szybka, z systemem szybkiego odparowania. Widoczność z tyłu raczej przecietna.
Audi... Jak to napisał mój kolega \"Auto Uniwersalne Dla Idiotów\". Każdy przycisk jest logicznie położony, nie trzeba długo siedzieć i myśleć \"co do czego\" Poza tym wykończenie wnetrza, jakość materiałów, spasowanie... Jest to majstersztyk niemieckiego pomyślunku!!!
Plusy za system szybkiego odparowania szyby przedniej i duża ilość nawiewów. Jednak mój klekocik dość wolno sie nagrzewa. Latem klimatyzacja daje rade ;)
Z przodu dużo miejsca, jednak pasażerowie tylnej kanapy (w sedanie) mogą narzekać na brak miejsca na nogi. Na szczescie ja jeżdze tylko z przodu :)
Audi.... Kto miał ten kocha, szanuje, wielbi. Lecąc 180km/h jestem w stanie spokojnie pogadać sobie z pasażerami tylnej kanapy nie krzycząc, nie musze podgłaśniać radia czy zakładać słuchawek na uszy. Jest po prostu cicho i to pomimo klekota pod maską.
Zużycie Paliwa od 4,6-8 Ceny przeglądów - 99zł :D a tak na serio to jednak auto kosztuje w utrzymaniu chociażby wielowahacz w naprawie jest cholernie drogi. NIE POLECAM studentowi, ucznowi, panu Henrykowi Dusigroszu. To auto potrzebuje dobrego paliwa, na czas wymiany filtrów (WSZYSTKICH!) i odrobiny uwagi a napewno posłuży...
Niektórzy twierdzą że są przeceniane, ja jednak nie żałuje żadnego PLN\'a wydanego na to autko.
Mogłoby tu być lepiej. Chodzi mi tu np o stuki (jednego) wachacza czy np jak to jest u mnie (od uderzenia) przepalanie sie tylnej żarówki stopu.
Nigdy mnie nie zawiodła Niunia, nigdy nie jechała na lawecie, zawsze odpalała, nigdy nie sciągała. Jak ja kocham ją tak ona mnie :))))

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 116KM 85kW [l/100km]

6,1