Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

Krzychu, 5 lat temu
Silnik 1.8 T 163KM 120kW
Rok produkcji 2003
Audi A4 B6 Avant 1.8 T 163KM 120kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Legenda, zasłużył na miano takowego.
Zawieszenie : Aluminiowe, skomplikowane, na polskich drogach zmęczone.
Całokształt auta zdecydowanie na plus, auta bardzo dobrze spasowane, każdy element na swoim miejscu i mimo upływu lat wciąż jest zwarte i gotowe do jazdy.
Silnik legenda, użytkowałem już kiedyś 1.8t(golf iv GTI) stad moja decyzja by kupić auto z tym silnikiem. Bardzo elastyczny motor, bardzo fajnie przyspiesza i potrafi przyprawić o uśmiech na twarzy kierowcy.
Pewny manual, tego właśnie szukałem (multitronic ma podzielone opinie) moim zdaniem 1.8t z manualem to idealne zestawienie. Biegi wchodzą płynnie i nie zanosi się by miało się to zmienić.
Po prostu poprawny.
Nie jest to już ocynk rodem ze starych a4, ale zabezpieczenie antykorozyjne na wysokim poziomie, jedyne co to musiałem robić błotniki, przypadłość tego modelu.
Widoczność zza kierownicy jest ok. Można poczuć się pewnie wykonujac manewry.
Wykończenie w środku jest solidne, jednak trwałość przycisków to zmora. Bardzo szybko się wycierają, a w szczególności włącznik świateł, który już wymieniłem ponieważ być wręcz biały i nie było na nim widać symboli.
W tej kwestii jest dobrze, auto szybko się nagrzewa, a zimą klima daje radę jeśli chodzi o wysokie upały.
Nie brak przestrzeni w tym aucie, w końcu to kombi. Przy moim wzroście 178 mam pełną swobodę za kierownicą, pasażerowie też nie mogą narzekać, czy to z tyłu czy z przodu.
Z całą stanowczością mogę dać 5, świetnie wyciszone auto, dobrej jakości maty pod tapicerka. Przy prędkości 140km/h słychać ledwo szum wiatru, audi się popisało.
Samo w sobie auto jest mało awaryjne, a co za tym idzie niedrogie w eksploatacji, a to czy dany egzemplarz będzie drogi czy też tani, zależy od wielu czynników, jak chociażby poszanowanie auta w przeszłości, najistotniejsze jest na jakich zamiennikach auto serwisujemy, dobrym przykładem jest zawieszenie w tym aucie, wielowahaczowe. Możemy kupić jeden wahacz za 300zl Meyle HD i przejechać na nim kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, albo komplet chińczyków za 500zl i wyjeżdżając od mechanika będziemy słyszeć dziwne dźwięki dobiegające z zawieszenia.
Od Audi oczekujemy auta, o którym będziemy się wypowiadać w samych superlatywach, a4 b6 z motorem 1.8t z pewnością sprosta oczekiwaniom wielu potencjalnych klientów, bo inżynierzy naprawdę się przyłożyli przy projektowaniu tego modelu.
Zdarzają się drobne usterki typu czujnik ABS w którymś kole, jakiś silniczek w drzwiach padnie, ale są to stosunkowo rzadkie przypadki i z pewnością niedrogie.
Auto mnie nigdy nie zawiodło, nie musiałem pakować całej wypłaty w serwis tego auta, ale z pewnością warto pamiętać o wielowahaczu, który na polskich drogach czasami się poddaje, dobrze jest dołożyć serwisu tego podzespoły i kupić naprawdę dobry, renomowany produkt by cieszysz się kolejnymi kilometrami w tym aucie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 163KM 120kW [l/100km]

12,0