Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

Shhdjdj, 3 lata temu
Silnik 1.8 T 163KM 120kW
Rok produkcji 2004
Audi A4 B6 Avant 1.8 T 163KM 120kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik, dynamika w porównaniu do wolnossącej jednostki w podobnej pojemności silnika jezdzi się lepiej i przyjemniej Spalanie dość na przyzwoitym poziomie miłe zaskoczenie na trasie przy oszczędnej jeździe 6.61L/100km ale wszystko zależy od kierowcy i jego stylu jazdy: ja jadąc 120-130 km/h w Polsce trasa 700km z bagażem 6.85L/100 km Jazda przepisowa spokojna z przewidywaniem 6.61L/100km Miasto krótkie podjazdy 9.45L/100km Ale można też osiągną wyższe wyniki wszystko zależy od kierowcy i jego agresji na drodze
Daję 5 ponieważ auto spełnia moje oczekiwania. Wiem że są lepsze i wygodniejsze auta ale to jest bez znaczenia ponieważ kupiłem to auto wnikliwych przemyśleniach. Wiem że każdy mówi ale to takie popularne auto... Dobrze niech tak będzie przynajmniej mam dobry dostęp do części i wielu mechanikowi poradzi sobie z naprawami. Można też samemu dużo zrobić bo układy są dość prostej konstrukcji nie trzeba też odwalać tony plastików by dostać się do silnika i coś zobaczyć.
Zapewne są lepsze jednostki napędowe ale jestem mega zadowolony z jazdy 1.8t daję radę ma dobry moment obrotowy mocy 163km spokojnie wystarczy jeździ się przyjemnie w mieście, w trasie kiedy potrzeba wciskasz gaz w podłogę turbawka wstaję i bystro przyśpiesza. Co też jest na plus to że te silniki tolerują LPG dość dobrze. Dobrze traktowane wytrzymają spory przebieg. Poprzednie auto z 1.8t miało 430tys km przebiegu z czego 135tys km na LPG i do dziś jeździ !
Biegi wchodzą bezproblemowo lekko i cicho.
Nie mam zastrzeżeń. Prowadzi się precyzyjnie i reaguje szybko.
Jak to mówią jak dbasz tak masz. Jest to 16letnie auto czyli jakieś oznaki korozji mogą się pojawić. Na tle innych z tamtych lat wypada bardzo dobrze.
W wersji Avant bardzo dobra na boki z tyłu w lusterkach i do przodu
Prostota i jeszcze raz prostota wszystko pod ręką mało przycisków i to jest to bez zbędnych bajerów
Bardzo dobrze nagrzewa się i chłodzi temperaturę ustalamy jaką chcemy szyby nie parują
Mam 170cm wzrost i dla mnie bajka z tyłu też mają miejsce przy moim ustawieniu fotela 4 osoby spokojniej podróżują i nie narzekają
Tutaj daję 4 + bo jednak mogło by być lepiej Ale jak na auto tego segmentu jest bardzo, bardzo dobrze. Jak komuś nie odpowiada zawszę może kupić auto z segmentu limuzyna
Tu zawszę mogliby być lepiej ale jest dobrze. Dobry dostęp do części dużo zamienników cenowo duża rozbieżność . Koszty napraw to nie wiem... tutaj dużo usterek samemu udaje naprawić ze względu na w miarę prostą konstrukcję Spalanie też w normie ale wszystko zależy od kierowcy i jego stylu jazdy:
Za wykonanie i dobre materiały niestety trzeba płacić
W dzisiejszych czasach każde auto jest zawodne. Ja nie jestem zwolennikiem dużej ilości elektroniki w aucie bo z tym zawsze są problemy wybrałem wersję indywidualnie pod siebie bez zbędnych bajerów i nie mam problemów
Nie ma i niech tak pozostanie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 163KM 120kW [l/100km]

7,8