Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

mamut, 14 lat temu
Silnik 3.0 quattro 220KM 162kW
Rok produkcji 2002
Audi A4 B6 Avant 3.0 quattro 220KM 162kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Startuje jak rakieta. Quattro działa doskonale. Bez uslizgów, kontrola trakcji wszystkiego pilnuje nawet jak się ją wyłączy. Ci co liczą na jakieś driffty srodze się zawioda.
Wiem co chciałem i to kupiłem. Frajda z jazdy niesamowita. Tym autem jeździ się dla przyjemności i doznań które ono oferuje.
Fantastyczny silnik. Nie ma co ukrywać, ta pojemność musi dostać jeść ale odpłaca się wspaniale.
Troszkę zła synchronizacja między 1 i 2 biegiem ale reszta doskonała. Powyżej 2-jki już jest szaleństwo. można robić co się żywnie podoba. Przy tej mocy silnika działa jak automat
Układ jezdny i przeniesienie napędu jest bardzo dobre, mimo że troszkę twarde, odpłaca się jednak przy dużych prędkościach na zakrętach. Super glue przy tym to smar.
Czasami przeszkadza przedni słupek. poza tym OK.
Wszystko pod ręką. Trochę zachodu przy sterowaniu tempomatem ale to szczegół bo rzadko się go używa.
Bez najmniejszych uwag. Gdy dorzucimy do tego podgrzewane fotele i dwustrefową klimatyzacje jest super.
Mimo że z wierzchu wygląda okazale wewnątrz miejsca jest powiedzmy na miarę średniego wzrostu. Trzeba dojść do wprawy przy wsiadaniu i wysiadaniu za kółko, wiem ponieważ mam 196 cm.
Przy większy prędkościach słychać tylko szum wiatru i opon. System BOSE daje prawdziwą satysfakcje ze słuchania muzyki, aczkolwiek przez pierwszy miesiąc użytkowania słuchałem tylko silnika. Powyżej 3500 obrotów gra jak prawdziwa orkiestra symfoniczna.
Przy tym silniku trudno mówić o ekonomiczności. Przeglądy i zakup części robię w Niemczech, jest o wiele taniej i szybciej niż w polskich serwisach które słyną ze swojej niekompetencji i drożyzny.
Za to wyposażenie warto było.
Na razie wymiana tylko żaróweczki świateł postojowych.
Jeszcze, odpukać, nic mi się przytrafiło i mam nadzieję że tak zostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 quattro 220KM 162kW [l/100km]

10,8