Ocena kierowcy - Audi A4 B6 Avant

przemo1024, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Rok produkcji 2001
Audi A4 B6 Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak dla mnie petarda. Rzadko musiałem wciskać gaz na maksa. Jestnostka bardzo żywa, dynamiczna i ekonomiczna. Zestrojenie ze stonowanym lecz ponadczasowym designem nadwozia daje niezly kąsek do zgryzienia. Polecam.
Inne : Wycierające się elementy wnętrza pokryte gumą
Model A4 B6 ma ponadczasowa sylwetke. Mimo wieku nadal wyglada bardzo atrakcyjnie. Jednostka napedowa TDI AWX 130KM daje wprost zadziwiajaca frajde z jazdy, duze poczucie swobody, bezpieczenstwa i pewnosci siebie podczas szybkiego wyprzedzania. Zdecydowanie autko godne uwagi.
Bez watpienia jest to najlepszy silnik z jakim mialem do czynienia. Bezawaryjny, bezinwazyjny, oszczedny i niezwykle dynamiczny jak na skromna moc 130KM. Dbalosc o osprzet zapewni bezwzgledna radosc z uzytkowania.
Mimo absolutnej bezawaryjnosci mojego egzemplarza 5 biegowej skrzyni, odczuwalne sa bardzo delikatne opory przy rzucaniu 1-go biegu. Nie sa uciazliwe jednak powszechne. Moj poprzedni Golf mimo oryginalnego przebiegu 132tkm rowniez wzmagal sie z tym delikatnym problemem przy wrzucaniu 2-ki. Grupa VW tak ma z niektórymi egzemplarzami.
A4 B6 bardzo pewnie trzyma sie drogi. Jezdze na oponach 205/55 R16 oraz seryjnym zawieszeniu. Nie mam absolutnie zadnych zastrzezen. Szybkie pokonywanie zakretow, czy szybka jazda jest mu niestraszna. Elegancko tlumi dziury i nierownosci. Po przesiadce z Golfa czulem sie jak w lepszym swiecie.
Nie mam zastrzezen. Mimo niewielkich designerskich szyb widocznosc jest dobra, lusterka duze i czytelne. W kombi cofanie nie stanowi wiekszego problemu mimo braku czujnikow parkowania w posiadanym przeze mnie egzemplarzu.
Grupa VW to grupa VW. Wszystko nazbyt proste i intuicyjne. Nie trzeba zadnych instrukcji ani analizowania funkcjonalnosci przelacznikow. Wsiadasz i czujesz sie jak w domu.
O ile z odparowywaniem przednich szyb nie postrzegam problemu - nawet jestem bardziej niz zadowolony. O tyle na tylnych szybach szybko pojawia sie para, ktora schodzi dosc topornie. Naturalnie pisze z mysla o pasażerach na tylnej kanapie w bardzo wilgotnych warunkach pogodowych. Mimo jednostki wysokopreznej autko bardzo szybko sie nagrzewa. Mam dodatkowo ogrzewanie siedzen co optymalizuje komfort w chlodne dni. Ogrzewanie samo w sobie jest wysmienite.
Jak na ta klase samochodu bylem bardzo negatywnie zaskoczony. Jednak widzialy galy co braly. Skusilo mnie zestawienie innych pozytywow, ktore zawazyly nad zakupem pojazdu. Z przodu miejsca jest wystarczajaco przy moim 182cm wzrocie. Z tylu dosc ciasno gdy kierujacy i pasazer obok sa podobnego wzrostu. Ilosc miejsca porownuje z VW Passatem, stad moze zbyt surowe podejscie sytuacyjne ;-P
Diesel zawsze bedzie dieselem. Silnik slychac, jednak wprost zaskakujace jest wyciszenie przy wyzszych predkosciach. Im szybciej jedziesz tym robi sie ciszej. Slyszalnosc dzwiekow z zewnatrz jest zadowalajaca. Absolutnie nie slychac ani pracy tlumika ani nawet szumu dosc glosnych opon. Wycieszeniem nadwozia jestem zachwycony.
Ja inwestowalem aby nie miec przykrych niespodzianek, dlatego koszty utrzymania mialem proporcjonalne. Nie zaluje ani jednej wydanej zlotowki, bowiem to posluzylo bezawaryjnoscia i wdziecznoscia. Koszty nie sa niskie, ale porownywalne z VW Golfem TDI (poza zawieszeniem). Dbając o osprzet i zawieszenie nie bedzie zadnych przykrych niespodzianek.
Drogi w zakupie na rynku wtórnym. Dość drogi w utrzymaniu przy ponadprzeciętnej dbałości. Wart każdej złotówki, ponieważ ciężko współcześnie znaleźć równie wdzięczną jednostkę diesela oraz świetną jakość.
Drobnych usterek jest dość niewiele. Głównie mają charakter wiekowy. Autko w końcu ma 13 lat. Koszt wymiany detali niewielki.
Nigdy nie miałem żadnego trybu awaryjnego, nigdy mnie nie zawiódł. Nawet przy -17 stopniach odpalał mi na niesprawnych świecach żarowych. WSZYSTKICH 4-ech! Fakt udawało mi się za 3 czasem 5 razem (nim zdecydowałem się pojechac do serwisu), jednak wszystko hulało jak trzeba. Olej napedowy Shell V-Power

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 131KM 96kW [l/100km]

5,7