Ocena kierowcy - Audi A4 B7 Avant

Silnik 1.8 T 163KM 120kW
Rok produkcji 2005
Audi A4 B7 Avant 1.8 T 163KM 120kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Wspaniały 1.8T
Układ hamulcowy : Hamulce jak brzytwa, ogromne jak na ten samochód przednie tarcze pięknie wyglądają i są bardzo skuteczne!
Jestem bardzo zadowolony z samochodu, jak na te pieniądze, samochód bardzo dobrze dopracowany. Samochód mimo 13 lat - nadal po woskowaniu, polerowaniu, zwraca uwagę a w środku wygląda jak nowy, ciężko dopatrzeć się śladów zużycia - stąd jeśli ktoś ma około 180 000 i wytarte siedzenia, kierownicę, nie powinien raczej brać wskazań licznika na poważnie. Zużycie oleju około 0,5l na 10 000 km, ale dokładniejsze dane podam jak będę miał samochód dłużej niż rok. Jeżdżę przeciętne ilości km - pracuję za biurkiem więc jeżdżę tylko prywatnie - około 1000-1200km miesięcznie.
Największą zaletą mojego egzemplarza jest silnik - bardzo elastyczny, dość dynamiczny, nie zbyt paliwożerny, dźwięk przeciętny - jakby pod maską drzemał jakiś zwykły 110-konny motor.
Skrzynia biegów pracuje poprawnie, choć przy większości egzemplarzy b7 jakie spotkałem, 2 bieg wchodzi trochę ciężko, tak jest i u mnie, mało uciążliwe.
Jazda daje przyjemność i poczucie bezpieczeństwa, dobrze czuć drogę, każdy zakręt jest idealnie wyczuwalny. Do wad zaliczyłbym kiepski rozkład mas, jeśli jedzie się samemu lub z jednym pasażerem - samochód jest ciężki z przodu (skrzynia biegów + silnik + akumulator + osprzęt i inne niezbędne elementy) a z tyłu pustka... (Nie jestem pewny, czy to nadal układ jezdny :))
Lakier nie zbyt cienki, karoseria dość trwała, nie mam śladów korozji, choć w b7 się zdarzają czasem, zależnie od warunków.
Dobra jak na samochód tych rozmiarów, choć są martwe pola, porównując z innymi samochodami jest wg mnie bardzo dobrze.
Tylko do jednego mogę się przyczepić (może moja niewiedza) jeśli ustawię pasażerowi 23 stopnie a sobie 20 stopni, by obu nam ustawić 22, muszę sobie podnieść czterokrotnie naciskając (+) a pasażerowi dwukrotnie naciskając (-) obniżyć temperaturę. Czyli zmiana temperatury porządanej o 1 stopień u mnie wymaga 8 kliknięć przycisku, w Golf 5 jest przycisk DUAL który wyrównuje temperatury i wystarczy wtedy zmienić tylko jedną z nich a druga zmienia się równolegle. Tu tego niestety nie ma (lub nie odkryłem tej funkcji). Poza tym, super.
Oceniam subiektywnie - dla mnie wystarczająco, pewnie dla osoby powyżej 185cm wzrostu może być troszkę ciasno.
Na razie nie miałem żadnych awarii więc trudno się wypowiadać.
Nie znalazłem lepszego samochodu dla siebie w tej cenie, więc moim zdaniem super. Przede wszystkim, samochód z duszą :)
Odłamujący się uchwyt podłokietnika z przodu, ułamujący się uchwyt trójkąta w klapie po 10 latach - to bolączki o których raczej każdy właściciel b6/b7 wie. Na szczęście choćby uchwyt trójkąta w ASO to wydatek 17zł, większość napraw jest bardzo prosta. Miałem drobną usterkę - świecił mi STOP przy niskich temperaturach. Pomogła wymiana czujnika (potrzeba 1-2 śrubokrętów, klucza 10 i 30 minut, czy może być prościej?)
Na razie brak... Będę aktualizował jeśli wystąpią.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 163KM 120kW [l/100km]

10,8