Ocena kierowcy - Audi A4 B7 Avant

Piotrek, 10 lat temu
Silnik 2.0 TDI PD 170KM 125kW
Rok produkcji 2007
Audi A4 B7 Avant 2.0 TDI PD 170KM 125kW 2006-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik to petarda po sprawdzeniu na hamowni seria 195 km i 445 Nm!
Auto naprawdę szczerze polecam. Trzeba tylko dbać o samochód. I kupić dobry egzemplarz. Samochód przyspiesza rewelacyjnie. Ostatnio wygrany start spod świateł z BMW X5 3.0 D. Jest to piękne rodzinne auto o zaciętym sportowym. Nawet z silnikiem diesla.
Dla mnie silnik to petarda. Samochód został sprawdzony na hamowni podwoziowej wynik to 194 km i 445 Nm! W serwisie powiedzieli ze w Audi często zdarzają się nadwyżki mocy. Bardzo elastyczny w szerokim zakresie obrotów.
Bez zastrzeżeń biegi wchodzą gładko bez problemów.
Jest to wersja S-line z sportowym zawieszeniem na 18 calowych felgach. Na normalnych drogach prowadzi się pewnie. Szybko pokonuje zakrety. Na naszych dziurawcach trzeba się pilnować ale nie jestem przesadnie wyczulony na komfort.
Reflektory bixenonowe w nocy załatwiają sprawę. A do parkowania służą czujniki.
Auto dopracowane pod względem ergonomi. Wszystkie funkcje obslugujemy intuicyjnie.
Bez problemu chlodzi. Trzeba tylko dbać o klime. W zimę trochę gorzej na krótkich odcinkach, diesle to zimne silniki dłużej osiągają temperaturę pracy co przekłada się na dłuższe oczekiwanie na ciepło w aucie. Ale mam podgrzewane siedzenia wiec spoko.
Kierowca na kubelkiwych fotelach czuje się jak Krol. O ile ktoś lubi takie fotele. Pasażerowie tylnej kanapy maja trochę gorzej ale dzieci nie bedą narzekaly.
Wogole nie słychać ze to diesel. Znajomi jak przyspieszam mówią nawet ze rasowo brzmi!
Miałem wcześniej nieśmiertelne 1.9 TDI 130 km. Ten silnik pali o 0,5 litra wiecej. Na autostradach jest ekonomicznie do 140 km/h powyżej tej prędkości spalanie zaczyna przekaraczac 6,5 litra/100 km. I proporcjonalnie rośnie. Ale bez szału do 180km/h 8l/100km.
Jak ktoś liczy każdy grosz to niech kupi 1.9 tdi. Za te pieniądze uważam ze dostaje świetne auto.
Przepalona zdrowka tablicy rejestracyjnej. Wymiana czujnika parkowania 100zl. Nic strasznego.
Nie będę tu pisał o wymianie hamulców bo to norma. Sprzeglo zaczęło slizgac przy 210 tys km. Wymiana tarczy z dociskiem 1100zl dwumas po sprawdzeniu nadaje się do dalszej jazdy. Wymienione dwa wtryskiwacze jeden przy 160 tys km drugi przy 210 tys km. Dzięki temu ze cały czas serwisuje auto i prowadzę przeglądy w Audi( auto to rok 2007) po napisaniu pisma do Audi wymiana wtryskiwaczy razem z robocizna na koszt Audi :) warto serwisowac w Audi. Serwis co 15 tys km oleje filtry płyny tzw standard około 450 zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI PD 170KM 125kW [l/100km]

6,8