Ocena kierowcy - Audi A4 B7 Avant

wojtpol, 14 lat temu
Silnik 3.0 V6 TDI CR 233KM 171kW
Rok produkcji 2006
Audi A4 B7 Avant 3.0 V6 TDI CR 233KM 171kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : To moje pierwsze quattro i myślę, że już quattro zostanie ze mną na dłużej.
Idealny samochód. 270KM dają radę w każdych warunkach, quattro do super rozwiązanie na śliskie drogi. A bardzo bogate wyposażenie powinno zadowolić najbardziej wymagających.
V6 robi swoje. Nie jest to oczywiście cichutka benzynka, ale jak na diesla, to jest i tak kulturalnie. Co do elastyczności, to 450Nm daje radę. Po zwiększeniu mocy do 270KM, autem jeździ się jeszcze lepiej.
Nie dałem doskonale, bo niektórzy nie lubią automatów. Ale jak dla mnie to wyśmienite rozwiązanie. Jeśli chcesz jeździć spokojnie to dajesz "D". Jeśli ostro, to dajesz "S". A jeśli lubisz poszaleć, to zmieniasz biegi manualnie np. z kierownicy.
Quattro... i wszystko jasne.
Widoczność bardzo dobra. Choć jak to w kombi, zawsze mogłoby być lepiej widać do tyłu. Ale nie jeździłem jeszcze kombi z wzorową widocznością.
To już kolejne audi w moich rękach i muszę przyznać, że każde kolejne jest lepiej rozwiązane. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Szybki się rozgrzewa (zimą) i szybko chłodzi (latem). Climatronic daje radę w trybie auto w każdych warunkach. A "solar dach" chłodzi samochód w gorące dni na postoju, więc wsiadamy do nienagrzanego samochodu.
Dla kierowcy i pasażera super. Z tyłu wystarczająco, ale bywają samochody w tej klasie z większą ilością miejsca.
Silnik to duży diesel, a w środku cisza. W czasie szybkiej jazdy opływające powietrze również nie robią dużo hałasu. Ale w poprzednim A6 było ciszej.
Nie jest to mały silnik, więc i spalanie nie jest malutkie. Ale jak na trzy litry, to 8-9l/100km na trasie nie jest źle.
Nie jest to tani samochód, ale płaci się za markę i związaną z nią jakość.
Jedyny drobiazg który się zepsuł, to jeden z czujników parkowania.
Jeszcze nic poważnego się nie zepsuło. Choć poprzedniemu właścicielowi padł pedał gazu. Padł czujnik różnic ciśnienia przy DPF (a właściwie uszkodził się wężyk doprowadzający do niego), ale naprawa nie była kosztowna.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 TDI CR 233KM 171kW [l/100km]

9,2