Ocena kierowcy - Audi A4 B7 Avant

Piotr, 13 lat temu
Silnik 3.0 V6 TDI CR 233KM 171kW
Rok produkcji 2006
Audi A4 B7 Avant 3.0 V6 TDI CR 233KM 171kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Quattro - gdy inni szukają przyczepności ja ruszam i jadę jak po szynach. Zimą w górach bez łańcuchów :-)
Jestem ogólnie zadowolony, gdyby nie te fotele i przestrzeń dla pasażerów na tylnej kanapie - auto idealne.
Z tym motorkiem autko nie jest zawalidrogą :-)
Mogłaby odrobinę żwawiej zmieniać biegi w trybie Drive ale spokojniej niż w trybie Sport.
Nie mam uwag. Na suchym nie do pokonania - na mokrym i śniegu pełna kontrola.
Do przodu, do tyłu, przez lusterka. Bez uwag.
Ciasno. Z przodu (186cm) a z tyłu już bardzo. Dodatkowo fotele w wersji S-line ze skórzaną tapicerką są za mocno \"kubełkowe\". Plecy wpadają i człowiek mimo, że nie chce to się garbi. Być może oparcia są za wąsko wyprofilowane i moje plecy się nie mieszczą i układają w \"piłkę\". Mam 3 ustawienia w memo i zmieniam w trakcie dłuższych tras...
Bez uwag. Klima działa niezauważalnie. Nie ma parowania szyb (passat), zimą jest ciepło a latem chłodno.
Jak wyżej napisałem - mogłoby być luźniej.
Jest cicho, głównie za sprawą V6. Z czterocylindrowym TDI jest moim zdaniem trochę za głośno jak na tą klasę auta i te pieniądze.
11 l/100km w mieście przy średniej 17km/h (tak, Warszawa) uważam za dobry wynik. Passat B5 1.9TDI z automatem łykał ponad 12 l/100km. Miasto to ok. 7,5-8l/100km, ale \"noga ciężka\".
Za 180k PLN za nowe auto może są i inne propozycje. Ja kupiłbym drugi raz, ale po testowaniu przez kilka godzin foteli, by nie mieć takiego problemu jaki opisałem.
Bez awarii i mam nadzieję, że tak pozostanie.
Bez awarii.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 TDI CR 233KM 171kW [l/100km]