Lista ocen Audi A4 B7 Sedan (47) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robert
Sedan 1.8 T 163KM 120kW
Tutaj mam dylemat. Z jednej strony bezstopniowa skrzynia dla mnie to jedna z najfajniejszych cech tego auto, z drugiej strony jednak jest na tyle delikatna że psuje to radość z niej. Myślę że CVT to jedna z tych rzeczy którą się albo kocha albo nienawidzi. Dla mnie to najnaturalniejsze i najprzyjemniejsze rozwiązanie na co dzień, aczkolwiek jest to bajer\luksus i przez taki pryzmat trzeba na to patrzeć. Jeśli ktoś szuka niezawodności to...
~Michał
Sedan 2.0 TFSI quattro 200KM 147kW
Skrzynia chodzi miło, długie przełożenie wajchy zmiany biegów daje nam bardzo dokładny obraz jaki bieg wbijamy. Przełożenia dobrze dobrane do tego 6 biegów to niezmierny atut w trasie. No i oczywiście napęd torsen w tej skrzyni to bajka, praktycznie bezobsługowe połączenie.
~jaroM
Sedan 2.0 TFSI quattro 200KM 147kW
multitronik jest OK. Nie trzeba "mieszać" w podłodze a biegi przełącza szybko i bez szarpnięć. Można "bawić się" w ręczne przełączanie tiptronikiem ale tylko na początku, później docenia się automat. Wygoda i zero straty przyspieszenia.
~Wojtek
Sedan 2.0 20V 131KM 96kW
Skrzynia super wygodna, niestety nie lubi szalenstw. Dzieki braku stalego przelozenia (CVT) autem jezdzi sie naprawde plynnie i wygodnie. Trzeba pamietac zeby traktowac ja delikatnie - podobno mechanika i elektronika lubia sie popsuc.
~aaaaaaaaa4
Sedan 2.0 TFSI 200KM 147kW
Skrzynia multironic sama w sobie jest super ale uwaga zrywajcy sie lancuch niszczy ja doszczetnie !!!!!!!!! Koszt nowej 29000 lub przyfabrycznie naprawianej 18000 !!! Ogolnie uwag na skrzynie !! Rozpadla sie przy 14 000 km !!!!
~Cinek
Sedan 2.0 TFSI 200KM 147kW
Multitronic - "zamula" trochę możliwości silnika, ale odpłaca się komfortem. Naprawiany sterownik skrzyni (nie czytał biegu wstecznego po rozgrzaniu).
~Michał G.
Sedan 2.5 V6 TDI 163KM 120kW
Siedmiobiegowy automat pracuje b. poprawnie, nie szarpie. Przy spokojnej jeździe jazda jak sam. elektrycznym. Po przełączeniu na S jazda skrzynia daje dużo frajdy.
~Lech-A4
Sedan 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Działa precyzyjnie, bez zacięć. Prowadzenie dźwigni intuicyjne. Denerwujące jest wciskanie dźwigni przy wstecznym, wolę bo wygodniejsze np. podnoszenie pierścienia.
~Roman
Sedan 2.0 TFSI 200KM 147kW
Jest bardzo sztywno zestrojona, po ponad 450 tyś. km biegi zmienia się jak w nowym aucie. Zero problemów, dwumas jest praktycznie niezniszczalny w tym aucie.
~Bartek
Sedan 1.8 T 163KM 120kW
Skrzynia biegów ręczna, biegi pewnie wchodzą na swoje miejsce. Przy tym silniku, który jest bardzo elastyczny nie trzeba często wachlować dźwignią.
Audi A4 B7 Sedan