Ocena kierowcy - Audi A4 B7 Sedan

Silnik 3.2 V6 FSI 256KM 188kW
Rok produkcji 2005
Audi A4 B7 Sedan 3.2 V6 FSI 256KM 188kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny : zamek tylnej klapy i podświetlanie led tablicy rejestracyjnej
Jedynym minusem tego samochodu jest dla mnie dość mała ilość miejsca z tyłu jak na auto typu sedan. Samochód mam o roku i zrobiłem nim około 40k km. Na długich dynamicznych autostradowych trasach potrafi spalić prawie litr oleju na 1k km ale zauważalne jest to tylko przy dużych prędkościach. Jadąc z Holandii do Polski 950km (około 600km to niemieckie autostrady) ze średnią prędkością 145kmh którą wyliczył komputer pokładowy samochód zużył niecałe 11l benzyny na 100km. Myślę że jak na tak dynamiczną podróż to nie jest jakiś olbrzymi wynik. A można zejść i do 8,5l na 100km nie przekraczając 130kmh. Auto jest dobrze wyciszone i przy 200kmh można normalnie porozmawiać. Układ zawieszenia jest dość sztywny przez co dobrze sie prowadzi przy dużych prędkościach ale można to odczuć przy dłuższych trasach.
Pięknie brzmi jak i też przyspiesza od niskich obrotów. Spalanie też jest jak najbardziej do zaakceptowania
Biegi wchodzą pewnie a dzięki długiej dwójce można uzyskać około 120kmh co daje przyspieszenie o 0 do 100kmh poniżej 7 sekund
Zawiesznie dość sztywne ale idealnie wyważone między komfortem a osiągami auta z taką mocą. Układ kierowniczy jest pewny i usztywnia sie wraz ze wzrostem prędkości auta. Bardzo dobrze prowadzi się przy dużych prędkościach. Napęd quattro zapewnia niesamowite przyspieszenie nawet na śniegu.
Na 15 letnim samochodzie brak ognisk rdzy.
Trochę słaba widoczność przez tylnią szybę ale to przecież sedan dlatego polecam wersję z czujnikami parkowania
Kierowca ma wszystko co potrzebuje pod ręką. Bardzo intuicyjnie rozmieszczone wszystkie pokrętła i przyciski na desce rozdzielczej. Sterowanie z kierownicy jak i głosowe też na plus
Ogrzewanie jak i klimatyzacja działają błyskawicznie. Co do klimatyzacji automatycznej nie mam żadnych zastrzeżeń
Jedyny minus to mało miejsca z tyłu. Osobiście mam 190cm wzrostu i za kierownicą czuję się idealnie
Samochód wyciszony na tyle dobrze że można w nim bezprobemowo prowadzić rozmowę do prędkości 200kmh. Przy dynamicznym przyspieszaniu z tyłu słychać przepiękny basowy dźwięk V6 który wywołuje natychmiastowy uśmiech na twarzy kierowcy jak i pasażerów
Daję 5 gwiazdek ponieważ jak na taki silnik samochód dużo nie pali a przez rok użytkowania nie musiałem przy nim dokonywać żadnych napraw oczywiście oprócz wymiany części eksploatacyjnych które są dość tanie jak na takie auto
Przed zakupem oglądałem wiele aut w tym budżecie cenowym z podobnymi osiągami i rokiem produkcji i myślę że to naprawde dobry wybór
Minus za problemy z zamkiem klapy bagażnika i drugi za przepalony led od podświetlania tablicy który trzeba kupić cały z obudową
Nie miałem żadnej takiej usterki przez 40k km które jak do tej pory przejechałem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.2 V6 FSI 256KM 188kW [l/100km]

10,2