Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Limousine Facelifting

Robert, ponad rok temu
Silnik 1.8 TFSI 170KM 125kW
Rok produkcji 2013
Przebieg: 1 000 tys. km
Audi A4 B8 Limousine Facelifting 1.8 TFSI 170KM 125kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne
Miałem Audi a4 b8 lift 1,8 TFSI 170 km z multitronikiem przez okres 3 lat zrobiłem ponat 40000 km. Generalnie auto bardzo ładne karoseria ocynk , maska aluminiowa silnik ma sporo mocy i mało pali . Bardzo dobrze przyspiesza i jest dobrze wyciszony .Jazda tym Audi to sama przyjemność .Skrzynia Mulitronic znajdująca się w tym samochodzie jest bezstopniowa i jest w niej duży plus bo niema zmian biegów a co za tym idzie żadnych szarpnięć podczas jazdy .Niestety B8 ma sporo wad .Łańcuch rozrządu zawsze kojarzył się z długowiecznością .Niestety nie w tym modelu . Rozrząd musiałem wymieniać przy 90000 km a tani nie był . Zmienne fazy rozrządu w tym silniku to następny mankament którego naprawa była drugą drogą inwestycją niedługo po rozrządzie i wytrzymała 30000 km .Po przejechaniu 100000 km silnik zaczął brać olej jakiś 1l/100km Porażka . Skrzynia biegów choć w czasie jazdy była super to samo ruszanie to jakiś koszmar . Trudno było ruszyć bez szarpnięcia ale ta się nie psuła pomimo złych opinii . Kupiłem to Audi dlatego że mój tata miał Audi 80 1,6 benzynę a puzniej a4 b6 1,9 TDI i obydwa były niezniszczalne i obydwa przejechały po pół miliona km obydwa wytrzymywały od zmiany do zmiany oleju bez dolewania . Zostały sprzedane następnym szczęśliwcom żeby kręcić kolejne tysiące kilometrów .Myślałem że ten będzie jeszcze lepszy . Niestety Audi a4 b8 TFSI już takie nie jest . Dziwię się że taka dobra marka zdecydowała na zamontowanie tak wadliwego silnika do swojego auta .Silniki TFSI lub TSI w VW mają moc , fajnie przyspieszają , mało palą ale musiałyby być mocno poprawione żeby dorównały wytrzymałością poprzednikom

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TFSI 170KM 125kW [l/100km]

6,7