Ocena kierowcy - Audi A4 B9 Limousine

fanaudi1, 4 lata temu
Silnik 2.0 40 TFSI 190KM 140kW
Rok produkcji 2019
Audi A4 B9 Limousine 2.0 40 TFSI 190KM 140kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Bardzo udany samochód. Zdecydowanie najlepszy wybór w tym segmencie pod względem jakości wykonania i spasowania materiałów.
Silnik pracuje cicho a przyspieszenie jakie zapewnia całkowicie wystarcza do jazdy na co dzień. Według mnie najrozsądniejszy wybór spośród dostępnych odmian benzynowych.
Czasami delikatnie szarpie przy redukcji biegów. Przy przyspieszaniu działa płynnie i bez zarzutów. Są momenty w których z przesadą wrzuca wyższy bieg przez co obroty spadają nawet do 1000/min co daje wrażenie że silnik się dusi.
Polecam adaptacyjne zawieszenie chociaż standardowe jest w zupełności wystarczające. Dobrze trzyma się na zakrętach, nie pływa. Dodatkowo opony maksymalnie 18 cali. Przy większych znacząco spada komfort jazdy i jest sporo głośniej w środku.
Za około 22tyś więcej w tej samej konfiguracji można mieć a5 do którego trudniej się wsiada, niżej się siedzi, i ma w s-line o ponad 4cm mniejszy prześwit, jedyna różnica na plus dla a5 to że lepiej się prezentuje. A4 wybrałem również dlatego bo mniej rzuca się w oczy a w środku niczym się nie różni.
Czujniki przód/tył i kamera cofania w zupełności wystarczą, nie ma sensu dokupować kamery top view. Samochód jest nieduży więc po mieście jeździ się świetnie.
Zdecydowanie obsługa systemu w modelach produkowanych do 2019 jest dużo łatwiejsza podczas jazdy (można wszystko zrobić prawie nie patrząc na przyciski). Niestety najnowszy model ma tablet który za bardzo odciąga uwagę i dekoncentruje kierowcę, nie wiem jak działa system obsługi głosowej ale może to załatwia problem.
Jeżeli szukasz samochodu dla rodziny (2+1 i więcej) to wybierz passata albo superba. Przy kierowcy 185cm z tyłu nie ma za dużo miejsca. Raczej traktowałbym ten samochód jako 2-osobowy. Z przodu jest "przytulnie".
Polecam dodatkowo wyciszane boczne szyby, mały koszt a jest różnica. Dodatkowo opony max 18 cali bo przy 19' robi się już na prawdę głośno przy wyższych prędkościach.
Podstawowy serwis zalecany po 20tyś km - 1500zł. Spalanie: Spokojna jazda poza miastem, prędkości 50-100km - 5,2-5,5l/100km Dynamiczna jazda poza miastem - około 7-8l/100km Autostrada 140km - około 8l/100km Spokojna jazda po mieście 7-8l/100km Dynamiczna jazda po mieście 10-12l/100km Mieszkam w dużym mieście ale sporo wyjeżdzam na trasę i po przejechaniu 10tyś km mam średnie spalanie z całej trasy 7,2l/100km
Świetne spasowanie materiałów i wykończenie. Brałem pod uwagę BMW 3 - ma więcej tanich plastików i w wielu miejscach chamsko skrzypi. Mercedes C - najgorsze pod względem jakości wnętrze z całej trójki.
Póki co raz mi się zawiesiła nawigacja na virtual cockpit ale po kilku kliknięciach sama się "odwiesiła". Poza tym wszystko w porządku.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 40 TFSI 190KM 140kW [l/100km]