Ocena kierowcy - Audi A5 II Sportback

Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2018
Audi A5 II Sportback 2.0 TDI 190KM 140kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Inne : bezramkowe drzwi.
Jeśli chcesz być zauważony to Audi a5 jest właśnie dla Ciebie. Bardzo ładnie narysowany samochód. Ergonomiczny, dynamiczny a przy tym oszczędny. Jak każdy samochód ma swoje plusy i minusy. Zapraszam do lektury.
Nie mam zastrzeżeń co prawda w ciągu 2 lat przejechałem nim zaledwie 7tys. km ale silnik jest dynamiczny, w miarę cichy i co najważniejsze ze spalaniem można zejść do 5l/100km.
do skrzyni nie mam większych zarzutów, czasem potrafi zamulić, czasem szarpnąć. Poza tym działa płynnie niekiedy nie wiadomo kiedy zmienia biegi.
układ jezdny precyzyjny, aczkolwiek nudny. Za kółkiem niewiele się dzieje. Auto przewiezie nas sprawnie z punktu A do punktu B. Zawieszenie dosyć twarde, natomiast wielowahacz dobrze wybiera nierówności. Quattro, sprawia ze auto jest trochę cięższe ale warto dopłacić bo prowadzi się dużo pewniej zwłaszcza w zimie.
Samochód pod względem bryły jest piekny. Wcześniej miałem poprzednika który do dzisiaj wykręca głowy na ulicach. Auto spasowane solidnie, żadnych szpar czy różnic w szparach. Jedynym minusem są bezbramkowe drzwi które na wybojach potrafią wydać nieprzyjemny dźwięk. Poza tym nie mam zastrzeżeń.
Widoczność bardzo dobra, siedzi się dosyć nisko jednak da się podwyższyć siedzenie.
Początkowo zastanawiałem się na A4 jednak przekonała mnie konstrukcja sportback z otwierana tylna szybą, przez co ładowność jest większa oraz sam otwór bagażnika jest praktyczniejszy bo załadujemy przedmiot większego rozmiaru niż w sedanie.
Klimatronik działa bardzo sprawnie. W lecie schładza bez problemów, nie obciążając przy tym mocno silnika a w zimie bardzo szybko się nagrzewa z uwagi na nagrzewnicę.
mam 175cm, miejsca nie brakuje. bez problemu da się zainstalować fotelik z bazą. 4 osoby podróżują bardzo komfortowo. Jeśli chodzi o 5 pasażerów to na tylnej kanapie raczej 3 dzieciaków. Nad głową z przodu miejsca nie brakuje z tyłu wyżsi pasażerowie mogą mieć większy problem ze względu na opadająca linie dachu.
samochód jest dużo cichszy od swojego poprzednika. Jedzie się bardzo komfortowo jednak przy większych prędkościach rzędu +140 szyby bezramkowe dają się we znaki. Do wnętrza przedostaje się szum dochodzący z okolic wielkich lusterek z uwagi na opór wiatru.
Audi są "chodliwymi" samochodami jeśli chodzi o kradzieże co powoduje wysokie opłaty za ubezpieczenie AC. Przeglądy, wymiany olejów itd... mają sens tylko do momentu zakończenia okresu gwarancyjnego. Niestety zwykła wymiana oleju i filtra (sama robocizna bez części) w salonie audi to koszt rzędu 600zł. Więc jest dosyć drogo. Lepiej wymieniać olej w sprawdzonym serwisie Pana Mietka.
Osobiście uważam, że cena katalogowa takiego samochodu który kosztuje prawie 300K to gruba przesada. Zakupiłem samochód za względu na duży rabat z uwagi na wyprzedaż rocznika. Marka kroi klientów głównie na dodatkach i wyposażeniu. Model który posiadam ma dodatków za 100tyś. zł. Przeciez za taką kwotę można kupić dobre auto używane. Audi się ceni a konkurencja nie śpi. Jest dużo fajnych aut, nieraz mocniejsze i lepiej wyposażone a dostępne za dużo mniejsze pieniądze. Arteon, Peugeot 508 czy Kia Stinger to równie fajne autka nad którymi warto się zastanowić przy zakupie takiego sportbacka/shooting brake czy poprostu 5 drzwiowego coupe. Audi w ogólnym rozrachunku NIE POWALA.
póki co bez awarii ale przejchane tylko 7tyś. km.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]