Lista ocen Audi A6 C4 Avant (80) - Silnik

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robertry@interia.pl
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
2.5 TDI 140KM 5cyl. bardzo fajny silnik szczególnie w jezdzie na 6 biegowej skrzyni ma naprawde sporo mocy by przspieszyć to auto i to jeszcze w kombi.Na brak mocy po przeskoku z 80 B4 2,0 benzyna nie mozna co narzekać. Silnik jesli wszystko jes zadbane i przy spokojnej jezdzie tzn tak ok 120km/h praktycznie w aucie nie jest słyszalny.Spalanie jak na to auto bardzo małe ok.7l ropy wiadomo wszystko zalezy od nogi ale ogolnie to poruszam się z...
~L
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
Cóż można napisać o AEL. Większość go zna. Ale na dzisiejsze czasy to nie jest już rewelacja jeśli chodzi o osiągi. Ekonomia / moc trochę się zaciera w przypadku 4x4 - więcej pali niż FWD. Niestety nie odczułem bezawaryjności tego silnika. Pamiętać należy by kupić zadbane auto, koszty napraw samego 2.5 TDI mimo tego, że to AEL są wysokie, a wymiany na najtańszych częściach są po prostu nie opłacalne. Dochodzą jeszcze turbina, pompa, i...
~zwierzu47@wp.pl
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
Na zimno chodzi jak traktor na ciepło budzi sie w nim ładny gang szczególnie pomiędzy 2500 -4000 tyś obrotów Jedna z najmocniejszych stron tego samochodu mój jest akurat po chipie katalogowo 173 Ps 345 Nm ja obstawiam na 165Ps i 330nm ze względu na przebieg.Pomimo ze jest to konstrukcja przestarzała i po chipie zaczął kopcić co jest normalne w tym silniku z powodu malutkiego turbo dla mnie rewelacja. Trzeba również zaznaczyć nieskazitelną...
~Rafal
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Kupilem to Audi jak mial 234000 przebiegu.Teraz ma juz 400000 tys i totalnie zadnych probllemow z turbina wtryskiwaczami czy tez pompa.Rewelacja, moze trafilem :).Jedynie co to eksploatacja jak swiece zarowe na tym nie oszczedzac oraz wszystko to co trzeba oleje plyny i filtry tego pilnuje jak oka w glowie i jak widac odwdziecza sie.przy przebiegu 370000 tys zmienilem olej na mineralny.
~komin
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
Na temat tego silnika nie przypadkiem krążą legendy. Przyspieszenie, ekonomia, dźwięk 5-cylindrowego silnika robi wrażenie i co najważniejsze ekstremalne przebiegi nie robią na nim najmniejszego wrażenia. Dzisiejsze passaty i audi 2.0 TDI to kpina z potencjalnych kierowców którzy wiecznie stoją w serwisach i trwonią pieniądze na tandetne dziadostwo jakie produkuje koncern Audi - skoda -vw.
~BartekOdAudi
Avant 2.0 16V 140KM 103kW
silnik od 3000 obrotów dobrze ciągnie, wcześniej trochę ospały poza tym nie toleruje LPG. Mój był z gazem jak go kupiłem, ciężko zapalał, obroty \"skakały\" od 700 do 3000, okazało się, że gaz już zrobił swoje i konieczna była wizyta u mechanika. Jest taki w Lublinie i uzdrowił moje autko choć koszt naprawy tj. wymiany całego układu wtryskowego wyniósł kilka tys. złotych. Poza tym silniczek ok
~lukasz
Avant 2.5 TDI 115KM 85kW
Witam wszystkich.Nic dodac nic ujac biorac pod uwage to ze ma tylko 116 koni mechanicznych przy 1500kg wagi wlasnej predkosc maksymalna 200km/h i przyspieszenie od 0 do 100 w okolicach 11.5 sekundy mowia chyba same za siebie.Co ciekwe predkosc maksymalna moze byc utrzymywana przez naprawde dlugi czas nie wplywajac drastycznie na zuzycie paliwa i komfort podrozy
~aro303
Avant 1.8 20V 125KM 92kW
dość dobrze jak na tą wage auta, ja mam Avanta!!! ale uwaga! te jednostki mają wady, to jednostka jest produkowana od 1996r, praktycznie do dziś ( no może do zeszłego roku), to silnik ze zmiennymi fazami rozrządu - no i czasami zdarza się że sie same przestawiają, w czasie zwykłej jazdy i .... i remoncik niestety, ale to podobno dotyczy tylko tego silnika - i tu gwiazdka w dół.
~AK
Avant 2.8 V6 quattro 174KM 128kW
Mam automatyczną skrzynię biegów. na 4 biegu jest takie przełożenie, że 1000 obrotów daje 40 km/h, a 4000 obr. 160 km/h. Od 1000 obrotów przyspiesza. Bajka w mieście. Rzutuje to na niskie spalanie. Poprzedni samochód to audi 80 z mechaniczny, wtryskiem, dlatego ten 6 cylindrowy silnik jak dla mnie pracuje idealnie, choć ma 270 tyś km.
Dziennik kosztów dla Audi A6 C4 Avant
7,8
12,1
14,4
~goncik
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
Bardziej odpowiednia ocena była 4,5, ale trzeba było zaokrąglić. Elastyczność silnika to bardzo duża zaleta, dość duży moment obrotowy daje możliwość dobrych przyspieszeń na wyższych biegach. Zdarza mi się, że czasem zapala jakby ciężko mu zapalić (prawie 2 sekundy \"heta\" zanim zapali) jednak większość razy praktycznie od razu, jak za dotknięciem.
Audi A6 C4 Avant