Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Silnik 1.8 T 150KM 110kW
Rok produkcji 2000
Audi A6 C5 Avant 1.8 T 150KM 110kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Inne
Ogólnie dobrze oceniam. Auto sprawuje się dobrze na trasie jak i w mieście.
Silnik pracuje dobrze i solidnie, cały czas cyklicznie wykorzystuję turbinę, która non stop sprawuje się bez zarzutu.
Biegi wchodzą ok, ale z tego co zauważyłem już w poprzednim Audi, które miałem, że na zimnym silniku biegi wchodzą trudniej, nawet gdy dbamy o stan oleju w skrzyni biegów. Wystarczy aby olej się trochę rozgrzał i nie wrzucać biegów na siłę a nie będziemy mieli problemów przez długi czas.
Auto ma dobry skręt, dobrą przyczepność.
Z pozycji miejsca kierowcy wszystko widać bez zarzutu, nie było chyba takiej sytuacji, że coś przesłaniało widok. OK.
5/5
Szybko się nagrzewa, ciepło jest rozprowadzane po całym aucie - bez zarzutu.
Bardzo dużo miejsca z przodu jak i z tyłu.
Jest bardzo dobrze, chociaż ideału nie ma. Podejrzewam, że nowsze modele mają już lepiej wyciszone drzwi.
To nie jest auto oszczędne. Części nie są stosunkowo tanie, jednak są ogólnodostępne. Auto na kieszeń kierowcy, którą ma czym zapchać. Części zużywają się raz po raz, i nie ma że boli, to zamek drzwi jeden, to drugi, to alternator. Wszystko się zużywa. Zakup tego auta musi być przemyślany pod tym względem, jednak, jeśli kogoś stać na adaptację tego warunku - nie będzie żałował!
Jakość jest napewno ponad poziom w porównaniu do innych samochodów podobnych segmentowo.
Właśnie... drobnych usterek jest dużo. Cóż. Czy jest się czemu dziwić? Wydaje mi się że nie. Biorąc pod uwagę fakt rynku wtórnego, zawsze tam będą samochody wyeksploatowane. Poza tym po 15 latach wysiadają po kolei części fabryczne. Trzeba wymienić to, później tamto. A konkretnie siadają takie rzeczy jak zamki centralne z przodu, alternator, mechanizm wycieraczek, itp.. Dużo tego nie ma i nie zawsze, ale jednak.
Poważnych usterek nieregularnych chyba nie ma. Audi to jednak auto które przy pojawieniu się jakichkolwiek usterek dowiezie nas jednak do naszego mechanika. Musimy jednak dbać o to cały czas i nie przekładać nic na później.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 150KM 110kW [l/100km]

11,7